Matka Boska z rękawicami bokserskimi. Mają ją chronić

Na Jasną Górę dotarła Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców. Wierni modlili się o to, by Lewandowski strzelił kilka goli na Euro 2020, a Iga Świątek wygrała finał debla French Open. Tego drugiego niestety nie udało się wyprosić, przez co pozostaje wierzyć, że 'Lewy' dziś otworzy worek z bramkami podczas meczu ze Słowakami. Pomóc ma w tym także płaskorzeźba Matki Boskiej z rękawicami bokserskimi.
jasnagora.jpg

"Te rękawice mają strzec Maryję przed złymi ludźmi" – mówił Jerzy Drynda, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP. Taki "dodatek" do obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej służy również jako pomoc dla naszych reprezentantów podczas Euro 2020.
"Zmówmy codziennie jedno Zdrowaś Maryja, wspierajmy naszych piłkarzy i naszych sportowców w Tokio, a gdy zawodnik będzie miał na piersi złoty medal i zagrają Mazurka Dąbrowskiego, każdy z nas będzie mógł poczuć się dumny, że jego cząstka jest w tym medalu" - mówił podczas finału pielgrzymki ks. Edward Pleń, duszpasterz sportowców."Tutaj na Jasnej Górze jest wielu sportowców również nas kapłanów. Jednoczymy się i zawierzamy całe nasze środowisko Matce Bożej" - dodał. Wspomniał także, że jest mistrzem Europy w wadze muszej w boksie federacji "Kolejarz" i wszystkie osoby choćby delikatnie związane ze sportem, powinny wpierać naszych zawodników.

Nie chcielibyśmy odbierać nadziei, ale jeśli chodzi o wsparcie piłkarzy, to chyba lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie gdzieś obok Matki Boskiej tzw. "futbolówki", bo rękawice bokserskie w zmaganiach na Euro raczej nie pomogą. Chyba, że mamy "zmiażdżyć" rywali swoją skutecznością. Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / facebook.com Poniedziałek 14.06.2021