Mgła czy żel? Jaki gaz pieprzowy wybrać

Miotacze gazu pieprzowego to legalne i skuteczne narzędzia obronne, które mogą pomóc wyjść z opresji nawet w obliczu ataku kilku napastników. Warto jednak wiedzieć jaki typ strumienia sprawdzi się lepiej w danej sytuacji.
gaz.jpg
P*pieprz*ne czasy wymagają od normalnych ludzi posiadania środków ochrony osobistej. Polska nie USA, więc na naszym podwórku raczej mało kto biega z bronią w ręku. No, chyba że ksiądz, który ganiał protestujących ze strzelbą. Natomiast każdy legalnie może zaopatrzyć się w gaz pieprzowy.

Gazy można podzielić na dwie główne kategorie – stożkowe (chmura) i strumieniowe (żel). W obu przypadkach są bardzo skutecznymi środkami ochrony, ale każdy z nich ma swoje zalety.

Dysza wyrzucająca gaz pieprzowy w formie chmury zapewnia większą powierzchnię pokrycia, dlatego sprawdzi się lepiej w przypadku kilku napastników. Ułatwia to także trafienie ruchomego opryszka. Trzeba jednak uważać, żeby nie rozpylać go pod wiatr, bo można samemu oberwać po oczach.

Sprawdź stożkowe gazy pieprzowe:
gaz1.png gaz2.png
Dostępny tutaj Dostępny tutaj

Zaletą gazu pieprzowego w formie żelu jest większy zasięg, lepsza precyzja i odporność na wiatr. Będzie on dużo skuteczniejszy w obliczu zmagań z jednym adwersarzem. Zmniejsza on także szanse na to, że gaz zadziała drażniąco na użytkownika.

Sprawdź żelowe gazy pieprzowe:
gaz3.png gaz4.png
Dostępny tutaj Dostępny tutaj

Oba typy gazów są dostępne w różnych pojemnościach, dzięki czemu te mniejsze można nosić na co dzień w kieszeni lub torbie. Najczęściej są to niewielkie pojemniki przypominające dezodorant. Te większe wyglądają jak gaśnica, która może skutecznie ostudzić zgraję napastników.

Warto dodać, że z myślą o kobietach powstały także gazy w kształcie szminki. Jednak, zamiast ozdabiać usta pań czerwienią, przyprawiają o łzy rzezimieszków. Natomiast jeśli jesteś fanem gadżetów możesz dostać także gaz w breloczku. 

gaz5.png
gaz6.png
Dostępny tutaj Dostępny tutaj


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Wtorek 03.11.2020