Miał kwarantannę. Pijany prowadził auto i chciał przekupić policjantów

Łagodnie mówiąc, wydarzyło się tutaj zdecydowanie za dużo. 25–latek z Ukrainy był pijany i kierował samochodem. Zaniepokojeni policjanci zatrzymali jego samochód do kontroli. Okazało się, że jazda po alkoholu to nie jedyny problem mężczyzny. Powinien on przebywać na kwarantannie, a funkcjonariuszy chciał przekupić.
Zrzut ekranu 2021-11-23 o 13.10.40.png

Po zatrzymaniu mężczyzny policjanci sprawdzili w systemie jego dane. Okazało się, że 25–latek dzień wcześniej przekroczył granicę Polski i powinien przebywać na kwarantannie. Gdy stróże prawa rozpoczęli podejmowanie czynności, facet zaproponował im pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności.
"W organizmie miał ponad 1,3 promila alkoholu. Policjantom oświadczył, że zanim wsiadł za kierownicę, pił piwo i wódkę" - przekazała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie, asp. szt. Anna Pawłowska. Dodała także, że "Był zaskoczony, gdy dowiedział się, że zostaje zatrzymany za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej. Trafił do policyjnego aresztu".

25–latkowi grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności, a dodatkowo odpowie za niestosowanie się do odbycia kwarantanny, co będzie skutkowało mandatem. 

Rozumiemy, że nałożenie kwarantanny prędzej równa się z kilkudniowym wyrokiem, niż przyjemnością. Wiadomo, że niektórzy kombinują, by w jakikolwiek sposób ją ominąć lub skrócić. Nie wpadajcie jednak na taki pomysł, by wsiadać wtedy za kierownicę i to mocno pod wpływem. W ogóle jeśli takie rzeczy przychodzą wam do głowy, to lepiej ją na ten czas... wyłączcie. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Wtorek 23.11.2021