Miliarder leci w kosmos. Ludzie podpisują petycję, by tam został

Kiedy masz dużo pieniędzy, niekiedy przychodzą ci do głowy dość oryginalne pomysły na to, w jaki sposób je wydać. Jeff Bezos już 5 lipca przestanie być szefem Amazona i planuje wieść beztroskie życie pełne wielu atrakcji. Pierwszą z nich i najprawdopodobniej największą, będzie podróż w kosmos. 41 tys. osób nie chce jednak, by miliarder wracał na ziemie.
Zrzut ekranu 2021-06-22 o 10.46.30.png

To oczywiste, że gdy człowiek zyskuje taką popularność, musi znaleźć się pokaźne grono jego przeciwników nie zgadzających się z tym, w jaki sposób żyje. W serwisie Change.org stworzono dwie petycje. "Nie pozwól Jeffowi Bezosowi wrócić na ziemię" została podpisana przez 23 tys. osób. Z kolei "Petycja, aby nie pozwolić Jeffowi Bezosowi na powrót na ziemię" zyskała ponad 18 tys. podpisów. Liczby te jednak ciągnę rosną.
Pod petycjami można zostawiać komentarze, gdy uprzednio się je podpisało. Pojawiło się tam wiele nienawistnych tekstów pokroju "Ziemia nie chce takich ludzi jak Jeff" lub "Powrót na ziemie jest przywilejem – nie prawem". 

Miliarder zapewne jednak niewiele sobie z tego robi i nadal planuje wylot wraz ze swoim młodszym bratem i trzecim, tajemniczym pasażerem, który wylicytował lot za ponad 106 milionów zł. 

Skoro petycję o to, by Jeff Bezos nie wracał na ziemię, podpisało ponad 41 tys. osób, zaczynamy się zastanawiać, jak wyglądałaby ta aktywność gdyby w grę wchodziły nazwiska polskich polityków. Obawiamy się, że serwery mogłyby paść dość szybko i finalnie niewiele podpisów udałoby się zebrać. 

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / instagram.com Wtorek 22.06.2021