Mocne kino - Siedmiu wspaniałych 2016

Banda zbójów sterowana przez bezwzględnego magnata postanowiła być szpilką w dupie mieszkańców miasteczka na pograniczu Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Burmistrz nie nadążał zmieniać liczby populacji na tabliczce wjazdowej do jego miejscowości.
siedmiuwspaniałych.jpg

Gawiedź się wkurzyła, że mają więcej pogrzebów niż wesel i postanowiła znaleźć wykidajłę, który pozamiata wszystkie miejscowe śmieci na szufelkę i zakopie daleko poza zasięgiem wód gruntowych na obrzeżach miasteczka. Ale i Herkules dupa, kiedy wrogów kupa, więc jeden twardziel nie da rady, choćby był nawet prezesem wielkiego ugrupowania politycznego w Polsce.

I tak oto Denzel Washington jako Sam Chisolm na polecenie zdesperowanej mieszkanki nieszczęsnego miasteczka Rose Creek ma podjąć się karkołomnego zadania, które sam określa jako niewykonalne. Jak wskazuje tytuł, nie zrobi tego sam ani z najlepszym kumplem – czyli w tamtych czasach rumakiem. Zbierze sześciu degeneratów, którym wszystko jedno i którzy lubią nadludzkie wyzwania, a w wolnym czasie chętnie strzelają do ludzi. Klasyczny western w odświeżonej formie – będzie co oglądać podczas niedzielnego kaca.„Siedmiu wspaniałych” z 2016 roku jest remakiem obrazu o tym samym tytule Johna Sturgesa z 1960 roku. Ten z kolei inspirował się filmem Akiry Kurosawy – „Siedmiu samurajów” z 1954 roku. Na tych dziełach wzorował się również Quentin Tarantino w swojej "Nienawistnej ósemce".
Najświeższe wydanie nieco pozmienianej historii zaproponowali scenarzyści Nic Pizzolatto (serial „Detektyw”) i John Lee Hancock (m.in. „Alamo”). Za reżyserię odpowiada Antoine Fuqua („Olimp w ogniu”, „Do utraty sił”, „Strzelec”).

siedmiuwspanialych-pasek.jpg

SIEDMIU WSPANIAŁYCH 2016 (The Magnificent Seven)

Reżyseria: Antoine Fuqua
Scenariusz: John Lee Hancock, Nic Pizzolatto
Premiera: 22 września (świat), 23 września (Polska)
Obsada:
Denzel Washington
- Sam Chisolm
Chris Pratt - Josh Farraday    
Ethan Hawke - Goodnight Robicheaux    
Vincent D'Onofrio - Jack Horne    
Byung-hun Lee - Billy Rocks    
Manuel Garcia-Rulfo - Vasquez    
Martin Sensmeier - Red Harvest    
Haley Bennett - Emma Cullen


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Wtorek 19.07.2016