Możecie liczyć na podwyżki! Warunek: musicie pracować w Kancelarii Premiera

Rządzący znaleźli sposób na inflację! Wystarczy podwyższyć pensje. Ah, zapomnieliśmy dodać, że trzeba też pracować w Kancelarii Premiera. Wydatki budżetu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na kolejny rok mają osiągnąć zawrotną kwotę 1,5 mld zł, czyli będą większe o 80 proc. Dojdą 24 kolejne etaty i łącznie 10 mln zł na podwyżki.
Zrzut ekranu 2022-10-24 o 23.20.10.png

Po tym, jak tarcza antyinflacyjna sięgnęła górników, chyba przyszła pora na pracowników będących pod Mateuszem Morawieckim. Do takich informacji dotarł dziennik Fakt. Powodem takiego stanu rzeczy mają być wyższe dotacje dla Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, która podlega pod kancelarię.
Obecnie w Kancelarii prezesa Rady Ministrów pracuje 800 osób. Liczba ta jednak regularnie rośnie – jeszcze dwa lata temu w KPRM pracowało o 100 pracowników mniej. Samych dyrektorów i ich zastępców jest trzy razy więcej, niż od 2015 r., czyli czasu, w którym Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy. 

Przeciętna pensja w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów po zaplanowanych podwyżkach ma być wyższa, niż 10,5 tys. zł miesięcznie. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Poniedziałek 24.10.2022