Msze i obrady sejmu w grze komputerowej. Brakuje żabek i mamy kalkę naszego kraju

'Msze i obrady sejmu w Robloxie. Jeszcze tylko żabki i mamy całą Polskę' – napisano pod jednym z TikToków, na którym pokazano fragment z gry Roblox, w którym dzieci... odprawiają mszę świętą. Takich komentarzy jest znacznie więcej. W 2023 r. mieliśmy poruszać się latającymi samochodami, jednak życie to zupełnie inaczej zweryfikowało.
msza.jpeg

Co ciekawe, znajomość liturgiczna i umiejętności odprawiania mszy przez dzieci zasługują na gigantyczną pochwałę. W grze Roblox najmłodsi rzeczywiście starają się odwzorować coniedzielny, katolicki rytuał. Katedra jest wirtualna, a biskupi, ministranci i duchowni, to najczęściej osoby, które nie przeszły jeszcze mutacji.

Z początku msza transmitowana była głównie na kanale "Archidiecezja Wrocławska Roblox", jednak z czasem opcji pojawiło się coraz więcej. A zaraz za nimi poszły również sejmowe obrady. Ciężko opisać to słowami, to trzeba zobaczyć:

Roblox to platforma, na której można tworzyć własne gry i światy. Twórcy postawili przede wszystkim na wykorzystanie kreatywności użytkowników. Wizualnie nie odstaje od Minecrafta, a im dłużej utrzymuje się w świecie graczy, tym ci wpadają na coraz to ciekawsze pomysły. 

Czekamy na patostreamy na Robloxie, to w końcu również jedna z niechlubnych wizytówek kraju. Do tego Szkolna 17 i kilka innych "smaczków". Księża rozpoczęli na TikToku krytykę wirtualnych mszy, ale tego już się nie da zatrzymać...


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: Screen Roblox Czwartek 12.01.2023