Najdłuższy na świecie szklany most już otwarty. Przejechały po nim dwa SUV-y

Mosty kojarzą się z konstrukcjami, które są wykonane głównie z metalu i betonu. Tymczasem niektórzy architekci wybierają nieco mniej standardowe surowce do ich budowy. Do Księgi Rekordów Guinessa trafił właśnie najdłuższy szklany most na świecie.
most.png
W Chinach nad rzeką Lianjiang otwarto zapierającą dech w piersiach konstrukcję, którą jest najdłuższy na świecie szklany most. Mierzy on 526,14 metrów i według "China News Service" będzie mógł pomieścić jednocześnie 500 osób.

Uroczyste otwarcie odbyło się 18 lipca i jeszcze tego samego dnia most został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Konstrukcja ma być wyjątkową atrakcją turystyczną z czterema trasami obserwacyjnymi i stanowiskami do skoków na bungee. Most jest dostępny przede wszystkim dla pieszych. Mają odbywać się na nim także pokazy mody.


Przezroczysta konstrukcja została zbudowana z trzech warstw szkła laminowanego o grubości 4,5 cm. Jest ono tak wytrzymałe, że z powodzeniem uniosło dwa pojazdy o łącznej wadze ok. 4 ton. Ich przejazd był związany z prezentacją nowej linii SUV-ów Trumpchi GS8 należących do lokalnego producenta GAC.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Twitter Czwartek 23.07.2020