Najlepsze seriale wszech czasów

Uprzedzamy twoje pytanie na fejsie: "czy ktoś może polecić jakiś dobry serial?" i podajemy ci ich dokładnie 101
najlepsze seriale


Amerykańska Gildia Scenarzystów (WGA) wybrała 101 najlepszych seriali wszechczasów.

Jeśli gubisz się w coraz większej ilości seriali i nie nadążasz za kolejnymi sezonami, zasiądź do klasyki. Możesz je wypożyczyć lub kupić w sklepach internetowych i na aukcjach.

Zestawienie obejmuje 101 najlepszych seriali wszech czasów. Powstało w oparciu o jedno kryterium – wciągający i nietuzinkowy scenariusz. Nie musisz już zatem przyjmować telewizyjnej papki w postaci polskich mdłych tasiemców lub nie śmiesznych amerykańskich sitcomów. Zobacz, czy znajdziesz na liście „Klan” albo „Dynastię”. Jeśli szanowna Gildia coś pominęła, dopisz w komentarzu.

10. „Prezydencki poker” , emitowany w latach 1999-2006, scenariusz:  Aaron Sorkin
Serial opowiada o administracji prezydenckiej i odsłania kulisy pracy jego kancelarii. Oryginalna nazwa „West Wing” odnosi się do zachodniej części Białego Domu, w której urzędują najważniejsi współpracownicy głowy państwa.9. „Prawo ulicy”, 2002 – 2008, David Simon
Historie, a właściwie problemy Baltimore ukazane z różnych perspektyw – tych którzy łamią prawo i tych, którzy pilnują jego przestrzegania. Dość ponura, ale ambitna seria. Dla widzów wymagających.8. „Zdrówko”, 1982 - 1993, Glen Charles, Les Charles, James Burrows
Najlepszy serial komediowy zdaniem WGA. Akcja odcinków toczy się w bostońskim barze, prowadzonym przez byłego bejsbolistę. Ciekawe prześmieszne historie i dialogi stałych bywalców oraz nowych gości ubawią cię niczym nasza Księga Kawałów Barowych.
Dodał(a): gianni Wtorek 04.06.2013