Najmłodszy polski milioner zatrzymany

Samozwańczy najmłodszy polski milioner Piotr K. został w Wigilię zatrzymany przez austriacką policję w związku z listem gończym, wysłanym za nim przez polską Policję. Przez rok ukrywał się po tym, jak został wypuszczony po zatrzymaniu dzięki zastosowaniu poręczenia majątkowego.
piotr-k-zatrzymany.jpg

screen: TVP1

Policja miała już Piotra K. pod kluczem w ubiegłym roku. Jednak dzięki poręczeniu majątkowemu, został wypuszczony. Nie meldował się jednak zgodnie z ustaleniami, więc został za nim wysłany Europejskie Nakaz Aresztowania. 24-latek drwił ze stróżów prawa, prosząc przez Facebooka o zmianę w liście gończym niekorzystnego dla niego zdjęcia. Tam też próbował sprzedać swoje żółte Lamborghini, a także w dniu zatrzymania zamieścił życzenia do obserwatorów.

"Koledzy z Austrii dostali od nas precyzyjne informacje, gdzie bawi Piotr K. Zatrzymali go tuż przed wieczerzą wigilijną" – tak serwis tvn24.pl informowała Komenda Główna Policji. Teraz chłopak będzie sprowadzony do Polski, gdzie usłyszy sześć zarzutów – trzy dotyczące oszustw, a pozostałe odnośnie wprowadzania do obrotu kosmetyków wbrew zakazom, wprowadzenia do obrotu produktu leczniczego bez pozwolenia, publikacji reklam produktów leczniczych.

piotr-k-list.jpg
list gończy: policja.pl

Piotr K. kilka lat temu był częstym gościem telewizji śniadaniowych, gdzie ze śnieżnobiałym uśmiechem na twarzy opowiadał, jak doszedł do fortuny. Mówił o oszczędzaniu od 13 roku życia, kiedy to zaczął pracę, sprzątając stajnie. W wieku 18 lat był właścicielem kliniki medycyny estetycznej. Wprowadzał na rynek środki odchudzające oraz preparaty do wybielania zębów (White Time). Pierwsze nie posiadały na koncie żadnych badań dotyczących wpływu na zdrowie, a nazwy instytucji mających wydawać certyfikaty dla tych specyfików były zmyślone, drugie natomiast były wręcz szkodliwe dla zębów i niszczyły szkliwo. Oba preparaty reklamowali nawet polscy celebryci, blogerzy, promotorzy co każe zastanowić się nad skutecznością takich wynalazków ślepo polecanych przez znane twarze, np. w zamian za próbkę produktu.

Widząc poczynania Piotra K. na Facebooku, zakładam, że przy pierwszej sposobności będzie chciał nagrać męczeński filmik, by spróbować się oczyścić z winy. Patrząc z kolei na ekspertyzy dotyczące jego produktów i podstawionych ekspertów, zachwalających te specyfiki, wybielanie w wideo może być równie skuteczne jak jego preparaty.

Mam do sprzedania samochód Lamborghini Gallardo w idealnym stanie, cena 299 000zł kontakt Priv.

Opublikowany przez Piotr Kaszubski na 20 czerwca 2016


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Wtorek 27.12.2016