Twoje perfumy wiele o Tobie mówią

Zapach mężczyzny może informować kobietę czy jego posiadacz jest człowiekiem zadbanym, stylowym, eleganckim. Ale sugeruje też cechy jego osobowości i temperamentu, którym być może nie będzie się mogła oprzeć.

perfumy.jpg


Kobieta, mężczyzna i zapach

Węch jest ponoć najsłabszym ze zmysłów człowieka; za jego pomocą poznajemy zaledwie ok. 3,5% otaczającego nas świata. Niby niewiele, ale okazuje się, że te doznania są niezmiernie ważne w wielu aspektach naszego życia, począwszy od korelacji woni potraw z ich smakiem, poprzez przyjemność obcowania z naturą, aż po nie do końca uświadamiany wpływ zapachów na kontakty z innymi przedstawicielami naszego gatunku.

Gdyby węch był taki nieważny, po co w ogóle używali byśmy perfum, dezodorantów, mydeł i innych kosmetyków? Okazuje się, że używamy ich, bo jednak węch daje nam wrażenia, jakich nie dadzą inne zmysły. Dla przykładu - umysł ludzki przechowuje zapachy w pamięci o wiele dłużej, niż obrazy czy dźwięki. Różne wonie przywołują wspomnienia nawet z odległej przeszłości, kojarzą się z konkretnymi osobami, wydarzeniami i doświadczeniami. Nic też tak, jak zapach nie decyduje o tym, czy będziemy chcieli spędzać czas w towarzystwie danej osoby.

“Aromat męskich perfum skutecznie pobudza kobiece zmysły”  jak czytamy na blogu Perfumerii Neness.pl. To rzecz o niebagatelnym znaczeniu. Zdaniem kobiet mężczyzna, który dobrze pachnie to mężczyzna zadbany, stylowy, o wyraźnej osobowości, pragnący ją zaakcentować. Ale jest to także mężczyzna, który zdaje sobie sprawę ze znaczenia zapachów. Wie on o tym, że zapach, poprzez oddziaływanie na podświadomość, na te głębokie pokłady pamięci, bardzo często decyduje o tak zwanym “pierwszym wrażeniu”.

Prawdziwie męski

Mężczyzna który nie tylko zna te niepisane zasady, ale też wie jak je zastosować aby wywrzeć dobre wrażenie, wart jest uwagi i zainteresowania. Dlatego używając odpowiednich dla swego charakteru perfum, mężczyzna może wiele zyskać u kobiet. Powinniście Panowie pamiętać, że męski zapach to nie tylko dopełnienie stylizacji, jego rolą jest nie tylko dodanie Wam klasy i elegancji. Wasz zapach, poprzez swoje mocne oddziaływanie na otoczenie, mówi kobietom bardzo wiele o Waszej osobowości i temperamencie.

Z tego względu wybór zapachu nigdy nie powinien być dziełem przypadku. Należy dobrze zastanowić się, a zanim zdecydujecie się na wybór perfum, dobrze jest znać podstawowe zasady dobierania zapachów do charakteru i Waszych indywidualnych cech. Przede wszystkim zapachy męskich perfum można podzielić na trzy podstawowe kategorie:

- perfumy cytrusowe - lekkie i słoneczne, uosabiające energię i świeżość, chętnie wybierane przez marzycieli;

- perfumy drzewne - aromatyczne, trwałe i mocne, idealne dla mężczyzn pewnych siebie, którzy wiedzą, czego chcą od życia;

- perfumy orientalne - wyszukane, tworzące niecodzienne harmonie, dla mężczyzn tajemniczych i niezwykłych.

Kiedy już wiemy jakie nuty zapachowe nas inspirują, przychodzi pora wybrać dla siebie idealną markę. Perfumerie Neness oferują wybór męskich kosmetyków wielu marek, począwszy od bardzo popularnych, jak Yves Saint Laurent La Nuit De L’homme, Chanel Allure Homme, Paco Rabanne 1 Milion, czy Armani Acqua di Gio, poprzez perfumy innych znanych marek: Versace, Dolce & Gabbana, Diesel, po marki sportowe jak Adidas, czy Lacoste i wiele, wiele innych.

Naukowe podwaliny zmysłowości

Nasz zmysł powonienia jest niezwykle wyszukanym analizatorem chemicznym. W ciągu XX wieku wielokrotnie próbowano stworzyć jednolitą teorię rozpoznawania zapachów, z mniejszymi i większymi sukcesami. Uważano na przykład, że receptory węchu stanowią rodzaj anteny nastrojonej na konkretną częstotliwość, albo, że rejestrują one drgania w zakresie podczerwonym. Najpopularniejsza była teoria, iż receptory stanowią rodzaj “dziurek od klucza”, do których pasują odpowiednie kształty cząsteczek chemicznych. Zgodnie z tą teorią istniało siedem woni uznanych za podstawowe.

Dziś wiemy, że nasz węch to zmysł o wiele bardziej skomplikowany. Zbadanie genomu człowieka doprowadziło do odkrycia genów kodujących białka receptorowe, w tym receptory odorantów, za co wręczono w 2004 roku Nagrodę Nobla Lindzie B. Buck i Richardowi Axelowi. Okazuje się, że rodzina tych receptorów jest największa w ludzkim genomie i liczy 636 genów, z czego 339 jest aktywnych.

Dlatego, Drodzy Panowie, nie lekceważcie węchu, bo nawet jeśli informacji, jakich on nam dostarcza nie jest wiele, są to jednak informacje niezmiernie istotne. A Wasze perfumy są dla nas, kobiet, prawdziwą inspiracją.


Dodał(a): Izabela Popko Piątek 14.09.2018