Nastolatkowie zabili policjanta. Teraz stali się celebrytami i chcą wydać książkę

Zazwyczaj rozprawy, podczas których skazani słyszą wyroki za swoje zbrodnie, są raczej depresyjne. Inaczej było w przypadku trzech nastoletnich złodziei. Dwóch z nich z uśmiechem pozowało do zdjęć, udostępniło swoje dane dla mediów, a także szybko zyskali w więzieniu miano celebrytów.
32277706-8655433-image-a-12_1598170164521.jpg

Trójka nastolatków w Wielkiej Brytanii próbowała ukraść quada o wartości prawie 50 tys. zł. Chcieli do tego użyć linki holowniczej. Całą akcję zauważył policjant, który postanowił przeszkodzić złodziejom. Młodzi mężczyźni uciekli swoim wozem, jednak noga funkcjonariusza zaczepiła się o linkę. Złodzieje przejechali w ten sposób prawie 2 kilometry, zanim zostali zatrzymani. Policjant nie przeżył tej sytuacji, a trójka nastolatków trafiła do więzienia. Kierowca został skazany na 16 lat więzienia, jednak ten odciął się od dwóch kolegów i wykazał skruchę.Pasażerowie samochodu, 18–letni Albert Bowers i jego rówieśnik Jessie Cole zostali skazani na 13 lat pozbawienia wolności. Nie wyglądali na zbyt przejętych podczas wygłaszania wyroku, a przez całą rozprawę towarzyszyły im świetne humory.

Sprawdź koniecznie: Największy atak hakerski w historii Twittera. "Mózgiem" operacji był nastolatek

W więzieniu także nie mają źle, przynajmniej na początku. Okazało się, że młodzi chłopcy zyskali niezwykłą popularność wśród pozostałych osadzonych. Nastolatkowie są dumni ze swojego wyczynu do tego stopnia, że planują wydać o tym książkę. Pojawił się jednak duży problem, ponieważ dziwnym trafem żaden z nich nie potrafi czytać i pisać. 

Musisz zobaczyć: Zawody dla psychopatów. Jest twój na liście?Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Wtorek 25.08.2020