Need For Speed Wrocław. 23–latka chciała ścigać się z radiowozem

Podczas wyścigów ulicznych liczy się tylko szybkość, całą resztę zasad należy odłożyć na dalszy plan. 23–letnia wrocławianka stanęła swoim volkswagenem obok czarnego BMW. Spojrzała w twarz kierowcy, rzuciła mu pewne siebie spojrzenie i tym samym pokazała, że nie boi się sprawdzić, który wóz porusza się szybciej. Choć z początku poszło jej znacznie lepiej, zwycięskie okazało się BMW. Policyjne BMW.
Zrzut ekranu 2022-08-24 o 04.08.46.png

Policjanci z wrocławskiej drogówki patrolowali ulice miasta nieoznakowanym BMW. Kiedy zatrzymali się na światłach, obok nich stanął osobowy Volkswagen. Kierująca nim 23–latka szybciej ruszyła w momencie, gdy pojawiło się "zielone" i rozpędziła się do 117 km/h, podczas gdy na danym terenie obowiązywało ograniczenie do 60 km/h.
Zdarzenie zarejestrowała policyjna kamera, a nieoznakowane BMW włączyło sygnalizację i zatrzymało kobietę. Okazało się, że przegrana w tym wyścigu musiała liczyć się z mandatem liczącym 1500 zł, a także zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.

Kobieta w marcu br. odebrała uprawnienia do kierowania pojazdem. Mimo świeżo wyrobionego "prawka", nie bała się sprawdzić z teoretycznie nowszym i szybszym samochodem. Należy oddać jej honory za podjęcie próby, ale po takiej sytuacji podejrzewamy, że po ponownym otrzymaniu uprawnień, raczej dołączy do grona wyjątkowo spokojnych kierowców. No chyba, że ktoś ponownie stanie obok niej czarną BM-ką...


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: Dolnośląska Policja Środa 24.08.2022