Niesamowity Spider Man - gra

Tym razem gra nie jest kopią scenariusza filmowego, a zupełnie inną przygodą. Jest jednak spójna z pełnometrażowym obrazem i nie kłóci się z nim
the amazing spiderman cena


Gra studia Beenox jest niejako epilogiem kinowego obrazu. Znajdujemy się w sytuacji po zakończonym filmie. Pojawią się nowi przeciwnicy i nowe możliwości w samej grze.

Co nas cieszy, to możliwość zwiedzenia Manhattanu z perspektywy naszego superbohatera. Miasto jest bardziej otwarte i nie odbijemy się od sztucznie wytyczonej bariery. Będzie można pobujać się po pajęczynie po wielkim terenie, swobodnie klejąc się do kolejnych budynków. Z perspektywy ziemi Nowy Jork wygląda na bardziej żywy, jednak nie będziemy zniżać się do poziomu zwykłych śmiertelników, wracamy parę pięter wyżej, gdzie jest mniejszy ruch.

Również nowa opcja  Web Rush jest dużym plusem gry. Dzięki niej, możemy na chwilę zwolnić czas i rozejrzeć się po okolicy za miejscami, do których przykleimy się w kolejnym ruchu. Daje to możliwość bardziej dynamicznego i płynnego przemieszczania się.

Zawodzą trochę misje, które wykonujemy. Są dosyć schematyczne i dzieją się w budynkach Oscorp. – korporacji zła, z którą walczymy przez całą grę. Zabrakło tu wykorzystania manhattanowego sandboxu. Jeśli jednak dostaniesz klaustrofobii, pamiętaj że po misji możesz wyskoczyć na najwyższy budynek NY i kontemplować obalonego właśnie złoczyńcę.

Sam sposób rozgrywki, a właściwie walki, do złudzenia przypomina ostatniego `Batmana`. Jednak wyciągnięte na wierzch jest to, co najlepsze. Czyli atak z zaskoczenia (łapiesz złoczyńcę w kokon i przyklejasz go do sufitu) a także wachlarz ciosów i uników. Również ostrzeżenia o nadchodzących ciosach od razu budzą skojarzenia z grą o gościu w czarnej pelerynie. Może to wszystko nie jest zbyt oryginalne, ale na pewno przyjazne graczom i stworzone z myślą o nich.

Grę wydano na platformy: PS3, Xbox 360, PC. Ceny zaczynają się od 99zł (PC) i 149zł (Playstation 3 i Xbox 360).
Dodał(a): gianni Środa 04.07.2012