Nowa konsola do gier!

Czy Ouya wygryzie z rynku Playstastion i Xboxa? Na pewno namiesza na konsolowej scenie!
ouya.jpg


Ouya ma być stacjonarną konsolą do gier z systemem Android. Tak tak – z tym samym, który jest w urządzeniach mobilnych. Dzięki temu będzie można pograć w ulubione tytuły na dużym telewizorze. Ale to nie jedyna zaleta. Konsola będzie „otwarta”, co oznacza, że domorośli deweloperzy gier, będą mogli tworzyć samodzielnie nowe gry i aplikacje. Nie trzeba będzie wyczekiwać na kolejne premiery wielkich producentów, ani płacić za to krocie. Minusem będzie oczywiście jakość takich gier. Sprzętowo będą mniej wymagające, a co za tym idzie – niższych lotów. Z drugiej strony sukces Angry Birds pokazuje, że gra wcale nie musi być okraszona graficznymi fajerwerkami żeby oszalały za nią miliony.

Parametry konsoli Ouya: czterordzeniowy procesor Tegra 3, 1 GB RAM, 8 GB pamięci flash,  karta sieciowa WiFi, Bluetooth, 1 x USB 2.0, wyjście HDMI 1080p HD.

Konsola ma być urządzeniem „dla mas”, bo jego cena ustalona jest na 99 dolarów.  Do zestawu będzie dołączony pad.

Ekipa odpowiedzialna za Ouya wystartuje z produkcją na dniach, gdyż zebrali trzykrotnie więcej funduszy na swój projekt niż oczekiwali. W serwisie Kickstarter 22,5 tysiąca osób zrzuciło się na łączną kwotę 2,8 miliona dolarów (stan na 11 lipca 2012), by projekt miał rację bytu. Zespół oczekiwał 950 tysięcy zielonych i dali sobie miesiąc na zbiórkę. Jak tak dalej pójdzie, sakwa pęknie pod naporem dziesięciokrotności tej kwoty, bo zostało jeszcze 28 dni do zakończenia akcji.Dodał(a): carlo Czwartek 12.07.2012