Nowa rosyjska ruletka

Milion dolarów dla tego, kto "przeżyje" tę rozgrywkę. Twórca kolejnej odmiany rosyjskiej ruletki proponuje Amerykanom niebezpieczną "zabawę"
ruleta-otw.jpg

Rosyjską ruletkę w popkulturze zaszczepił film „Łowca jeleni”. W pamiętnej scenie postać grana przez Christophera Walkena ginie podczas konkursu. Kolejne produkcje filmowe utrwaliły obraz tej gry jako balansowanie na granicy życia i śmierci, jak również doskonałego narzędzia do wymuszania zeznań. Nasza ulubione wersja ruletki, to ta w której dokłada się do komory rewolweru jeden pocisk za każdym razem, gdy kurek trafia w pustą komorę. Ale nikt o zdrowych zmysłach nie wziąłby udziału w konkursie z prawdziwą amunicją.

Valeriy Eschenko, były zawodnik MMA, wymyślił nową, bezpieczniejszą wersję rosyjskiej ruletki podczas śpiączki spowodowanej przez zespół Guillaina i Barrégo. Opatentował swój pomysł i stworzył niezbędny sprzęt. Do rewolwerów nie ładuje się śmiercionośnych pocisków, tylko specjalnie zaprojektowane kartridże rżące prądem. Ciężko ustalić jakie dokładnie jest ich napięcie, źródła podają zakres od 10 000 do 50 000 volt. Eschenko występuje podczas konkursów w roli sędziego, ponieważ część graczy usiłuje ukryć fakt, że zostali porażeni prądem. Gra pobudza adrenalinę i pomaga się zrelaksować - mówi  były zawodnik MMA - Nie było żadnych obrażeń i żadnych nie będzie - dodaje.Uczestnicy konkursów twierdzą, że emocje jakie się odczuwa podczas gry, są warte każdych pieniędzy. Konkursy odbywają się dwa razy w miesiącu w Perm, rodzinnym mieście rosyjskiego innowatora. Gra stała się na tyle popularna, że pojawili się sponsorzy i nagrody pieniężne dla zwycięzców. Pula wynosi od 1000 do 5000 dolarów, ale ambitny Valeriy myśli o wejściu na rynek amerykański i zwiększeniu głównej nagrody do miliona dolarów.  My uważamy, że zastąpienie prawdziwych kul elektrycznymi wykastrowało tę grę. Z prawdziwym pociskiem w komorze to dopiero są emocje!

TAK WYGLĄDA ROSYJSKA KIM KARDASHIAN:

Dodał(a): Robert Dzięgielewski / fot.: youtube.com Środa 19.10.2016