Jak atakuje robożołnierz

Amerykanie już szykują swoich chłopców na wojnę w 2030 roku!
mundur


Nad robożołnierzem pracuje ośrodek badań Natick Soldier Systems Center w stanie Massachusetts (USA), który komandosa przyszłości planuje wprowadzić do boju za około 20 lat. Superwojak będzie praktycznie nie do pokonania. Ochronę zapewni mu mundur będący równocześnie pancerzem, a siłę i możliwości ruchowe zwielokrotni mechaniczny egzoszkielet. Na polu walki pomyśli za niego komputer, zaś kondycję wzmocnią łagodne środki psychotropowe. Choć o tej ostatniej części projektu mówi się w Stanach najmniej...

HEŁM
Wyposażony w biometryczny system rozpoznawania twarzy. Wroga pokaże na wyświetlaczu i zaproponuje sposób jego eliminacji: śmierć albo tylko ogłuszenie.

MUNDUR
Uszyty z nanomateriałów. Lekki, ale superwytrzymały. Chroni przed wybuchami, ogniem oraz kulami. Naszpikowany sensorami monitorującymi zdrowie żołnierza.

EGZOSZKIELET
Zwiększa siłę i możliwości robowojaka. Dzięki niemu może on biegać szybciej na większy dystans i z dużo cięższym ekwipunkiem. Nie odczuwając przy tym zmęczenia!

KOMPUTER
Schowany w „inteligentnej rękawicy”. Służy m.in. do komunikacji z robotami bojowymi oraz bezzałogowymi pojazdami, np. po to, by rozkazać im atak na określony cel.

BROŃ
Wielofunkcyjny karabin odbezpieczany komendą głosową. Może strzelać na odległość do 1 km, ale ma także tryb bezkrwawego „ogłuszania” przeciwnika.

SAMOZNISZCZENIE
Robożołnierz jest niemal niezniszczalny, ale... Po śmierci człowieka oprogramowanie systemu samo się skasuje, zaś mundur straci ochronne właściwości. 

Dodał(a): ckm Wtorek 25.10.2011