Nowy iPhone SE 2020. Jest...kompaktowy [specyfikacje, ceny]

Nowy rok, nowy iPhone. To już w zasadzie stało się tradycją. Jednak najnowsza wersja flagowego produktu Appple’a to nie jest horrendalnie drogie urządzenie, wyposażone we wszystko, co można zmieścić na tak małej powierzchni. iPhone SE to kompaktowy smartfon w niskiej (jak na jabłuszko) cenie.
iphone2.jpg

Uwagę zwraca rozmiar telefonu, jego ekran mierzy zaledwie 4,7 cala, co w dobie 6-calowych wyświetlaczy jest pewnego rodzaju ekstrawagancją. Takie rozwiązanie nie wzięło się znikąd. Jest ono bowiem bezpośrednim odwołaniem do modelu z 2016 roku z matrycą o 4-calowej przekątnej, który cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Wyświetlacz Retina ma rozdzielczość 1334:750 pikseli. W praktyce oznacza to, że ilość pikseli na cal jest taka sama jak w iPhone 8 oraz 11. 


iPhone SE 2020 ma wmontowany pod ekranem przycisk home, z którego zrezygnowano w poprzednich modelach. Obsługuję on technologię Touch ID tak jak starsze smartfony z logiem nadgryzionego jabłka. W związku z tym, iPhone SE nie został wyposażony w technologię rozpoznawania twarzy.

Sercem telefonu jest sześciordzeniowy procesor Apple A13 Bionic, który pojawił się w zeszłorocznych modelach. Ilość pamięci RAM pozostaje nieznana, jednak przypuszcza się, że będzie to ok 3 GB, które powinny pozwolić na bezproblemowe działanie telefonu. 

iphone1.jpg

Nie tylko powrót do głównego przycisku jest krokiem wstecz, ale również tylko jeden aparat fotograficzny znajdujący się z tyłu obudowy. Apple użyło tam 12 MP obiektywu. Z kolei z przodu zastosowano 7-megapikselową soczewkę.

Najnowszy smartfon z Cupertino jest wyposażony w opcję szybkiego ładowania, które ma pozwalać na uzupełnienie 50% baterii w 30 minut. Zdaniem producenta oglądanie wideo ma być możliwe przez 8 godzin bez konieczności podłączania telefonu do źródła zasilania.


Cena urządzenia jest uzależniona od pojemności pamięci wewnętrznej. I tak za 64 GB trzeba zapłacić 2199 złotych, 128 GB to wydatek rzędu 2449 złotych, a najdroższa opcja, czyli 256 GB została wyceniona na 2949 złotych. Smartfon trafi do sprzedaży 17 kwietnia. 

Sonda

Podoba ci się iPhone SE 2020?
Dodał(a): Adam Barabasz / fot.mat. prasowe Apple Czwartek 16.04.2020