Nowy rok, nowe Fame MMA. Bez konfidentów i gangsterów - tylko sportowe świry

Podejrzewamy, że dość duży procent osób, które rozpoczęły nowy rok z wyjątkowymi postanowieniami, przestał się oszukiwać i wiedzie takie życie, jak zawsze. Fame MMA jednak ogłosiło nowe plany i brzmią ambitnie. Tylko, czy w tym wypadku, gala dalej będzie mogła cieszyć się taką popularnością?
Zrzut ekranu 2023-01-12 o 18.38.42.png

"Władze federacji FAME MMA z niepokojem obserwują wzrastającą częstotliwość wypowiedzi i zachowań popularyzujących zjawiska znane opinii publicznej jako "gangsterskie". Ten szkodliwy trend widoczny jest przede wszystkim w środowisku polskich twórców internetowych. Niestety dotyczy również osób, które obecnie bądź w przeszłości występowały na galach FAME. Federacja przeciwstawia się wszelkim formom normalizowania kryminogennych zachowań i promocji kryminalistów. Dokładnie rok temu opublikowane zostało oficjalne stanowisko FAME MMA, w którym krytycznie oceniony został fakt zaangażowania w promocję gal freak-fightowych ludzi powiązanych ze światem przestępczości zorganizowanej" – napisano w specjalnym oświadczeniu.

Określenia typu "konfident" czy "sześćdziesiątka" mają zostać zakazane, a osoby ich używające mają liczyć się z karą. Uargumentowano to tym, że takie słowa mogą mieć zły wpływ na osoby młode, do których skierowana jest cała idea gali. Ktoś może to wziąć na poważnie i nie zgłosić przestępstwa, by nie wyjść na osobę, która jest masowo obrażana na takich wydarzeniach. 

"W maju ubiegłego roku zainicjowaliśmy działania na rzecz eliminacji żargonu przestępczego w trakcie organizowanych przez nas wydarzeń. Przygotowaliśmy jasne wytyczne dla zawodników, które zakazywały używania zwrotów m.in. takich jak "konfident" czy "sześćdziesiątka". W indywidualnych rozmowach z zawodnikami tłumaczyliśmy szkodliwość, jaką niesie za sobą popularyzacja zwrotów i zjawisk typowych dla świata przestępczego. Również nasz prowadzący, Hubert Mściwujewski wystosował prośbę o zaprzestanie używania wspomnianych zwrotów podczas konferencji przed galą FAME 14, ponieważ nie mają nic wspólnego z formułą projektu FAME MMA. Nasze dotychczasowe apele, rozmowy i stanowiska nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Będziemy jednak kontynuować wzmożone działania aż do skutku. Stanowczo sprzeciwiamy się normalizacji i popularyzacji zachowań przestępczych" - dodano w komunikacie.

Z początku kary mają być wyłącznie finansowe, lecz jeśli sytuacja się nie poprawi, przepisy mogą zostać zaostrzone. "W związku z powyższym zarząd federacji FAME MMA podjął decyzję o zaostrzeniu działań zapobiegawczych. Na zawodników, którzy swoją postawą będą normalizować kryminogenne zachowania, nałożone zostaną wysokie kary finansowe. Osoby, które nie zaakceptują tych zasad, nie będą mogły liczyć na współpracę z naszą federacją. Zaostrzenie zasad dotyczy również publiczności. Osoby, których zachowanie będzie sprzeczne z naszymi wytycznymi, będą każdorazowo wyprowadzane w asyście ochrony oraz otrzymają dożywotni zakaz wstępu na wydarzenia organizowane przez FAME MMA. Również użytkownicy mediów społecznościowych niestosujący się do naszych zasad w tym zakresie, muszą liczyć się z permanentnym zablokowaniem dostępu do oficjalnych kanałów FAME MMA" 
– zakończono. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / instagram.com @Fame MMA Czwartek 12.01.2023