Nowy „Tarantino” – ZWIASTUN

Quentin, gdzie jest krew?! Do sieci trafił zwiastun najnowszej produkcji Quentina Tarantino – „The Hateful Eight”. W trailerze padają zaledwie dwa strzały. Czyżby twórca zrezygnował z jednego ze swoich znaków firmowych i postanowił ograniczyć ilość trupów w filmie?
hateful-eight.jpg

Reżyser swój najnowszy western osadził w zimowej scenerii. Tarantino przygotowania do „The Hateful Eight” rozpoczął na początku 2014 roku, poszukując odpowiednich aktorów. Wybrał swoich ulubieńców i w filmie pojawią się m.in.: Samuel L. Jackson, Tim Roth, Kurt Russell. Sam stworzył scenariusz i stanie również za kamerą. Muzyką zajął się Ennio Morricone. Premiera na taśmie 70 mm, przeznaczonej do specjalnych projektorów, zaplanowana jest na 25 grudnia 2015 roku, zaś "normalna", cyfrowa wersja pojawi się w kinach 8 stycznia 2016 roku.

Akcja filmu rozgrywa się zimą, w stanie Wyoming. Łowca głów John “The Hangman” Ruth (Kurt Russell) stawia sobie za cel dostarczenie władzom skazanej na śmierć Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh). Na swej drodze spotyka kolegów po fachu: Major Marquis “The Bounty Hunter” Warren (Samuel L. Jackson), Chris “The Sheriff” Mannix (Walton Goggins), Joe “The Cow Puncher” Gage (Michael Madsen), Oswaldo “The Little Man” Mobray (Tim Roth). W filmie pojawią się też Demián Bichir jako Bob ”The Mexican” i Bruce Dern jako General Sanford “The Confederate” Smithers.
Cała ósemka tworzy tytułową ekipę, między którą dojdzie do wielu napiętych sytuacji, gdzie krew poleje się zapewne tak szerokim strumieniem, jak wpływy z biletów na seanse.Scenariusz jest dość newralgiczną kwestią. Już na początku przygotowań do kręcenia filmu jego szkic wyciekł do sieci. Tarantino wściekł się i odwołał projekt. Winą obarczył agenta aktora Bruce`a Derna. Po namowie publiczności, krytyków, znajomych, Quentin powrócił do kręcenia „The Hateful Eight”, zostawiając w obsadzie Derna. Stworzył kolejne dwa szkice z innymi zakończeniami, a pierwszą wersję odczytał publicznie wraz z aktorami.

hateful-eight-plakat.jpg

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 13.08.2015