„Odkurzaczowa” Spider-Woman

Ta profesjonalna wspinaczka górska wspięła się na 33-piętrowy biurowiec używając… siły ssącej z dwóch odkurzaczy. To prawdziwa "odkurzaczowa" Spider-Woman.
odkurzacz.JPG

Odkurzanie to ogólnie rzecz biorąc czynność mało ekscytująca. Pośród rzeczy najmniej ciekawych, znajduje się gdzieś pomiędzy oglądaniem meczu curlingu, a relacją z obrad Sejmu. Mowa tu jednak o klasycznym bieganiu z odkurzaczem po domu i pozbywaniu się wszystkich pyłków z dywanów.

Gdy jednak zobaczycie „odkurzanie” w wersji ekstremalnej, to najprawdopodobniej najpierw opadną Wam szczęki, a potem pobiegniecie do szafki ze swoim sprzętem czyszczącym żeby sprawdzić, czy Wasz odkurzacz też tak potrafi.

Otóż w filmie, który zaraz obejrzycie, użyto dwóch najnowszych odkurzaczy pewnej południowokoreańskiej firmy elektronicznej na dwie litery, których siła ssąca przekracza możliwości Sashy Grey w szczytowym momencie kariery i przymocowano je do pleców ekstremalnej wspinaczki Sierry Blair-Coyle. Na końcach rur owych odkurzaczy umieszczono zaś wielkie przyssawki.

Tak wyekwipowana sportsmenka stanęła przed wyzwaniem, którego nie podjął się jeszcze nikt – miała wspiąć się na 33-piętrowy, szklany biurowiec w Korei Południowej, używając jedynie siły ssącej wspomnianych odkurzaczy i swoich zdolności wspinaczkowych. No i wiecie co? Udało jej się.Tylko ostrzegamy, nie próbujcie używać swoich starych Electroluksów w sposób przedstawiony na filmie, bo raz, że odkurzanie szyb biurowca w środku Warszawy może wyglądać nieco dziwnie, a dwa, że Wam się to po prostu nie uda.Dodał(a): Jakub Rusak Wtorek 31.05.2016