Odtruwanie alkoholowe w domu ‒ szybkie i bezpieczne rozwiązanie problemu kaca

Kac to niestety dość powszechny skutek spożycia zbyt dużej ilości alkoholu.

odtruwaniealkoholowewarszawa1.jpg

Nie zagraża on zdrowiu czy życiu, jednak dość skutecznie potrafi uprzykrzyć poimprezowy poranek, uniemożliwiając podjęcie codziennych obowiązków. Na szczęście istnieją sposoby, by walczyć z tą przypadłością. Mowa oczywiście nie o domowych sposobach na kaca, a odtruwaniu alkoholowym, które jest jedynym, w pełni skutecznym lekiem na kaca. W poniższym artykule wyjaśniamy, na czym dokładnie polega ta metoda, a także podpowiadamy, w jaki sposób skorzystać z odtruwania alkoholowego w domu.

Odtruwanie alkoholowe ‒ leczenie kaca czy prewencja alkoholowego zespołu odstawiennego?

Na początku odtruwanie alkoholowe stosowano w szpitalach i klinikach leczenia uzależnień, aby zapobiec wystąpieniu alkoholowego zespołu odstawiennego. Zdarza się on u osób nadużywających alkoholu przez dłuższy czas, które nagle przerywają spożywanie używki lub zmniejszają jej dawkę. Przy użyciu odpowiednich kroplówek dożylnych, pozbywa się z organizmu pozostałości alkoholu i jego metabolitów, jednocześnie minimalizując ryzyko powikłań zagrażających zdrowiu i życiu.

Ostatnio ta metoda znalazła nowe, dość zaskakujące zastosowanie. Okazuje się bowiem, że odtruwanie alkoholowe sprawdza się w zwalczaniu objawów kaca. Skuteczność tej metody wynika z wielokierunkowego działania ‒ doskonale radzi sobie ona z niemal wszystkimi przyczynami kaca. Odpowiednio dobrane kroplówki dożylne nie tylko w ciągu kilku minut nawadniają organizm w ciągu kilku minut, ale również uzupełniają niedobór elektrolitów i wyrównują poziom glikemii. Dodatek antyoksydantów redukuje nadmierny stres oksydacyjny, a witaminy z grupy B i ornityna wspomagają regeneracją wątroby oraz układu nerwowego.

odtruwaniealkoholowewarszawa.jpg

Czy odtruwanie alkoholowe w domu pacjenta jest bezpieczne?

Do tej pory odtruwanie alkoholowe wykonywane było w sterylnych warunkach gabinetów i klinik. Przeprowadzenie takiego zabiegu w domu wzbudza u sporej grupy osób wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa i higieny. Nie ma jednak powodu do niepokoju! Specjaliści uspokajają ‒ cała  zabieg odtruwania alkoholowego może zostać z powodzeniem przeprowadzony w czystych warunkach domowych. Wystarczy, aby lekarz lub ratownik medyczny przestrzegał zasad aseptyki i antyseptyki.

Kluczowym aspektem przeprowadzenia odtruwania alkoholowego w domu jest wykorzystanie jednorazowych, sterylnych narzędzi. Specjalista powinien dokładnie zdezynfekować swoje ręce oraz skórę pacjenta, aby uniknąć zakażenia. Następnie powinien nałożyć jednorazowe rękawiczki, a do samej procedury wkłucia dożylnego skorzystać ze sterylnych, jednorazowych wenflonów.

Odtruwanie alkoholowe z dojazdem do domu ‒ zadzwoń po KacDoktora!

Ubiegłonocna impreza zdecydowanie zaszła za daleko? Twój poranek stoi pod znakiem gigantycznego kaca? Bez obaw, mamy na to rozwiązanie! W Warszawie istnieje specjalne miejsce, w którym doświadczeni specjaliści wyleczą Twojego kaca w godzinę. Mowa oczywiście o gabinecie KacDoktora! Znajdziesz tam lekarzy i ratowników medycznych, którzy zadbają o Twój komfort i bezpieczeństwo.

Co więcej, KacDoktor oferuje również możliwość skorzystania z odtruwania alkoholowego w domu. Wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista przyjedzie pod wskazany adres na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości. Usługi KacDoktora dostępne są całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Czeka Cię nierówna walka z kacem? Nie trać czasu! Skorzystaj z odtruwania alkoholowego i ciesz się udanym dniem!

Artykuł partnera 


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Wtorek 28.03.2023