Oliwka Brazil ukradła numer Gosi Andrzejewicz? Raperka oskarżona o plagiat utworu

Dzieje się w showbiznesie. Jeszcze kilka lat temu śledziliśmy beefy ulicznych raperów, a teraz zastąpiła ich Gosia Andrzejewicz. Piosenkarka oskarżyła Oliwkę Brazil o kradzież utworu. Po przesłuchaniu obu numerów ciężko nie zauważyć, że atak nie jest bezpodstawny.
oliwkabrazil.jpeg

Choć Oliwka Brazil ekspresowo wdrapała się na muzyczny szczyt, równie prędko z niego spadła. 24 marca raperka postanowiła spróbować wrócić do gry, ale zrobiła to w kiepskim stylu, ponieważ refren jej utworu bardzo przypomina hit Gosi Andrzejewicz z 2006 r. "Pozwól żyć".Oliwka Brazil śpiewa: "Mam już dość tych łez", podczas gdy w numerze Gosi Andrzejewicz słychać "Mam już dość tych kłamstw", do tego styl, w jakim raperka to robi, jest niemalże identyczny, co w dawnym hicie. Sprawę skomentował Remigiusz Łupicki, do którego należy wytwórnia MyMusic i który jest współautorem "Pozwól Żyć"."Rzadko biorę udział w takich aferach, ale tutaj jest chyba za grube. Majors Warner, pan Krzysztof dzwonił do mnie z miesiąc temu, czy się zgodzę na wykorzystanie utworu Pozwól żyć Gosi Andrzejewicz w piosence Oliwki Brazil. Oprócz tego, że jestem wydawcą Gosi Andrzejewicz, to jestem gdzieś tam autorem tego utworu razem z Gosią. Absolutnie nie chcieliśmy, żeby cokolwiek było wykorzystywane. Tym bardziej, że mamy swoje plany na wskrzeszenie tego utworu. Co się stało? Zamienili końcówkę "kłamstw" na "łez" i puścili to wczoraj w obieg. Nieładnie Warner" – napisał na swoich profilach w mediach społecznościowych. Dodał także, że sprawa została przekazana prawnikom. "To jest ohydne, zrobię wszystko, żeby udowodnić, że mam to zapier****li" – dodał.
Minus jest taki, że sprawa od razu trafiła na ścieżkę prawną. Po cichu liczyliśmy, że zobaczymy Gosię Andrzejewicz w oktagonie. Może jeszcze jest na to szansa?


Dodał(a): CKM.PL / fot.: embed YouTube Wtorek 28.03.2023