Oto najmodniejsza męska fryzura tego roku!

Fryzura to niezwykle istotna część naszego wyglądu – doskonale wiedzą o tym również mężczyźni. Wszyscy znamy bowiem panów, którzy dla świetnie ułożonych włosów są w stanie poświęcić sporo czasu przed lustrem każdego dnia. Nie brakuje też tych, którym w natłoku obowiązków brakuje czasu na dopieszczenie uczesania. I jedni, i drudzy z pewnością znajdą coś dla siebie na liście najmodniejszych męskich fryzur tego sezonu.
loreal1.jpg

Na co należy zwrócić uwagę?
Zanim fryzjer ostrzyże cię zgodnie z życzeniem, warto ustalić kilka istotnych kwestii. Po pierwsze odpowiedz sobie szczerze na pytanie, ile czasu jesteś w stanie poświęcić każdego dnia na stanie przed lustrem. Dzięki temu będziesz wiedział, czy fryzura trudna do ułożenia w ogóle w chodzi w twoim przypadku w grę. Oprócz tego zwróć uwagę na kształt swojej twarzy – pomoże to ustalić, jakiego typu cięć powinieneś unikać, a jakie pozwolą ukryć ewentualne mankamenty. Przy wyborze cięcia warto również pod uwagę wziąć swój wiek oraz styl, jaki preferujesz.

Długa grzywka hitem sezonu
Jest to kontynuacja trendów z 2013 roku, w którym stawiało się na zdecydowanie dłuższe włosy. Cięcie polega na bardzo krótkim przystrzyżeniu boków oraz tyłu i pozostawieniu wyraźnie dłuższych kosmyków na czubku głowy. Mocny akcent stanowi tutaj przód fryzury, czyli dłuższa, opadająca na czoło grzywka.

Jak czesać?
Pozostawienie dłuższej grzywki pasuje większości mężczyzn. Dodatkowo daje możliwość różnorodnego układania włosów, dzięki czemu można stworzyć fryzury na wszystkie okazje.
Jeśli przedziałek wykonany zostanie z boku, a włosy są gładko przyczesane z użyciem żelu lub wosku, wówczas otrzymamy wersję elegancką. Warto sięgnąć po taki kosmetyk, który uniemożliwi podmuchom wiatru zepsucie fryzury jak Studio Line If I Want I Can od L’Oréal. Tak dopracowany look przypomina stylizację stylowego studenta Harvardu. Włosy można również pozostawić w lekkim nieładzie z kosmykami opadającymi na czoło. Pozorna niedbałość fryzury zbuduje wizerunek niegrzecznego chłopca mającego dystans do siebie. Nawet włosom wyglądającym tak, jakby nie włożono w ich uczesanie żadnego wysiłku, należy się odrobina uwagi i zastosowanie pasty lub wosku. Dopiero wówczas osiągnięty zostanie zawadiacki efekt, jak wprost z pokazu Fendi. Co ważne, fryzura ta pasuje nie tylko do casualowych stylizacji, lecz także do bardziej formalnego wizerunku.

loreal3.jpg
Długą grzywkę można również zaczesać do tyłu i utrwalić jej ułożenie lakierem, co odświeży uczesanie, a jednocześnie doda formalnego charakteru całemu wizerunkowi. Taka fryzura idealnie nada się na spotkanie biznesowe czy eleganckie przyjęcie. Z kolei „drapieżny” look proponujemy mężczyznom odważnym, pełnym energii i ceniącym sobie niezależność. Taki styl odzwierciedla słynny, szczególnie wśród piłkarzy, irokez – z tym uczesaniem kojarzymy najczęściej Davida Beckhama czy Cristiano Ronaldo. Dzięki nim ta fryzura stała się obecnie niemal symbolem temperamentnych mężczyzn lubiących wyzwania.

Coś ekstra
Kolejnym stopniem eksperymentowania z fryzurą jest ich miejscowe rozjaśnienie. Szczególnie ciekawy efekt dzięki tej metodzie mogą uzyskać panowie z długą grzywką. Warto rozważyć zrobienie subtelnych pasemek o jeden lub dwa tony jaśniejszych niż grzywka albo pójść krok dalej i zdecydować się na wyraźnie kontrastujące, jasne końcówki. Wszystko zależy od tego, na jaką metamorfozę jesteśmy gotowi.

loreal2.jpg

Dodał(a): ckm.pl Sobota 01.02.2014