Pierwszy zwiastun filmu Assassin`s Creed

Mamy zwiastun kolejnego filmu bazującego na grze wideo. Assassins Creed będzie miał swoją premierę 21 grudnia 2016 i zapowiada się tak samo klimatycznie, jak cała seria od Ubisoftu pod tą samą nazwą.
assassins-creed-film.jpg

Callum Lynch (grany przez Michaela Fassbendera) poddany był egzekucji. Doszła do skutku, ale skazany przeżył. Bo powiodła się tylko na papierze. Od tej pory główny bohater nie istnieje dla świata poza firmą Abstergo Industries. To ludzie stamtąd uśmiercili go, by skorzystać z jego pomocy w pewnym przedsięwzięciu, które ma się rozegrać kilkaset lat...wstecz.

Okazuje się bowiem, że Callum jest potomkiem członka Bractwa Asasynów zwanego Aguilarem. Dzięki Animusowi, maszynie do odczytywania i projektowania genetycznych wspomnień, Lynch „przeniesiony” zostanie do XV-wiecznej Hiszpanii, by walczyć z Templariuszami.Pełnometrażowa produkcja nie nawiązuje do żadnej z części gier Ubisoftu. Reżyser - Justin Kurzel – tłumaczy, że fabuła gry jest warta zgłębienia i dostrzega w niej więcej płaszczyzn niż możemy doświadczyć podczas rozgrywki. W wyprodukowanym przez studio 20th Century Fox oprócz Michaela Fassbendera zagrają również Marion Cotillard i Jeremy Irons.

assassins creed film plakat.jpg

Film Assassin`s Creed będzie miał swoją światową premierę 21 grudnia 2016 roku. W Polsce film zobaczymy 6 stycznia 2017.

Tworzenie filmów na podstawie gier wideo nie jest nową praktyką. Na pewno pamiętasz film Super Mario Bros., który był prekursorem w tej działce już w 1993 roku. Inne kasowe tytuły to m.in.: Mortal Kombat, Tomb Raider, Resident Evil, Hitman czy Need For Speed.

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 12.05.2016