Piwo na żywo

Pasteryzacja, czyli krótkotrwałe ogrzanie do wysokiej temperatury, wydłuża okres przydatności piwa do spożycia.
browar_ART.jpg

Wbijaj na fejsa, upijamy humorem
Zabija szkodliwe bakterie oraz... znaczną część smaku. Nie wierzysz? To spróbuj jedno z piw, które zamiast pasteryzacji poddano tylko mikrofiltrowaniu, a zrozumiesz, co to naprawdę naturalny świeży smak. Bo tym, że niepasteryzowane piwo trzeba  wypić szybko, nie będziesz się chyba przejmował, prawda?

ŁOMŻA 0,33 l/2 zł
Flagowe piwo podlaskiego browaru w swej niepasteryzowanej wersji, zapakowane w oldskulową swojską butelkę typu ‚‚bączek”. Złap obłe szkło w dłoń, połóż się w pachnącej trawie, weź łyk 6–procentowego napoju, a zrelaksujesz się lepiej niż podczas wycieczki do Egiptu.

CIECHAN WYBORNE 0,5 l/2,80 zł
Ten niepasteryzowany trunek z Ciechanowa dostarczy twemu organizmowi mnóstwo cennych białek i łatwo przyswajalnych cukrów. Przy okazji ułatwi też trawienie, pobudzi pracę nerek oraz zapobiegnie tworzeniu się kamieni nerkowych, a także obniży napięcie nerwowe.
browary1.jpg
WEISSBIER 0,5 l/3 zł
Napój w starym dobrym niemieckim stylu – piwo pszeniczne, dojrzewające w butelce. Produkowany w niewielkim browarze w Jabłonowie istniejącym od 1992 roku. Zawartość alkoholu wynosi tu 5,2 proc. Zawartość ekologicznego, czyli zdrowego ducha – 100 proc.

ŻYWE 0,5 l/ 4,49 zł
Dzieło Browaru Amber, umiejscowionego pod Gdańskiem. Oto jasny lager poddany długiemu leżakowaniu. Zawiera żywe kultury bakterii. Łyk takiej kultury to my rozumiemy! Piwo rekomendowane jest przez organizację Slow Food. Jego moc równa się 6,2 proc.

KASZTELAN 0,5 l/2,90 zł

Napój z pianką wytwarzany w mazowieckim Sierpcu. Może pochwalić się woltażem wynoszącym zacne 5,7 proc. alkoholu oraz „niepasteryzowanym smakiem”, wobec którego masowo produkowane piwa mogą jedynie zzielenieć ze złości lub zaczerwienić się ze wstydu.

ZDROJOWE 0,5 l/2,90 zł
Niepasteryzowana odmiana piwa z Browaru Konstancin. To jasne pełne powstaje z czterech rodzajów słodu, żywych szczepów szlachetnych drożdży i wody z uzdrowiska Konstancin, ściśle wg Bawarskiego Prawa Czystości z roku 1516. Zawartość alkoholu: 4,4 proc.
browary2.jpg
PIAST 0,5 l/2,70 zł
Jesteś koneserem piwa, a do tego kochasz Dolny Śląsk? A więc nie możesz przejść obojętnie obok butelki Piasta w jego niepasteryzowanej wersji. Nie zagap się – to limitowana edycja; kolejna partia dopiero latem 2011 roku! Wrocławskie piwo posiada 5,5 konia mocy.

ZDROWE 0,5 l/4,10 zł

Reprezentant Górnego Śląska, czyli niepasteryzowane i niefiltrowane piwo z Browaru Gab. Jest to piwo górnej fermentacji typu pale ale, popularnego zwłaszcza na Wyspach Brytyjskich. Poczujesz się ekologicznie, nawet pijąc je na hałdzie węglowej. Moc to 5 proc.

Dodał(a): Michał Jośko Czwartek 12.07.2012