Po sześciu latach oddali mu Seicento z wypadku kolumny Beaty Szydło. Nie zwrócili za OC

Kolumna trzech samochodów transportujących premier Beatę Szydło zderzyła się z Fiatem Seicento Sebastiana Kościelnika już sześć lat temu. Mimo to, ówczesny 21 – latek czekał tyle czasu na odzyskanie pojazdu. Sprawą władze sądownicze zajęły się dopiero w lutym bieżącego roku. Nie zwolniło to jednak mężczyzny ze zobowiązań finansowych co do samochodu.
334906202_601348415211635_4583534079954158792_n.jpg


Według prawomocnego wyroku Sądu z lutego 2023 Sebastian Kościelnik jest winny nieumyślnego spowodowania wypadku. Jednocześnie nie podlega żadnej karze, gdyż według sądu nie jest stroną wyłącznie odpowiedzialną za wypadek. Jak doszło do zdarzenia? Kolumna trzech samochodów wymijała pojazd. Kiedy kierowca Fiata przepuścił pierwszy z nich, zaczął skręcać w lewo, co doprowadziło do wypadku. Uszkodzeniu uległ samochód przewożący Beatę Szydło, a premier doznała złamania mostka i żeber. Jak udało się ustalić w trakcie postępowania, rządowa kolumna rzeczywiście nie miała wymaganej sygnalizacji dźwiękowej.

Samochód w stanie powypadkowym może jednak nadawać się jeszcze do sprzedaży. W końcu od sześciu lat nie był śmigany. Zawsze może zostać lokalnym eksponatem. Właściciel ma jeszcze szanse odrobić koszta poniesione na zaległe składki. 

Zakończenie sprawy mogliśmy poznać na Twitterze, gdzie Sebastian Kościelnik oznajmił, że w końcu ma możliwość odbioru “dowodu rzeczowego” lawetą. Po wypadku internauci zebrali dla młodego kierowcy aż 150 tys. zł na zakup nowego Seicento. Mężczyzna podszedł jednak do tematu skromnie i zdecydował się przeznaczyć tak dużą kwotę na cele charytatywne. ”Dziękuję z całego serca za okazane wsparcie przez ostatnie 6 lat mojego życia. Przez ten czas rodzina, bliscy oraz zupełnie obce mi osoby wspierały mnie w tej nierównej batalii do samego końca! Nie odczuwam satysfakcji z wyroku, ale zapewniam, że broni nie składam”. – oznajmia Kościelnik na Twitterze.

Choć tak młody mężczyzna mógł mieć dość działalności na świeczniku, stało się to jednak dla niego pewnego rodzaju motorem napędowym. Jak wskazują jego media społecznościowe, obecnie jest członkiem Platformy Obywatelskiej. 


Dodał(a): CKM.PL Piątek 17.03.2023