Polacy Roku 2016

Koniec roku, więc jakiś ranking musi być, co nie? Owszem. Trudno żebyśmy nie podsumowali tak niesamowitego roku dla Polski i Polaków. Ale uwaga. To nie jest taki typowy zestaw ludzi, którym w 2016 roku udało się osiągnąć jakiś tam sukces. To jest ranking CKM!

polacy-roku-2016.jpg


W tym rankingu nie znajdziesz piłkarzy, celebrytów, ani tym bardziej polityków. Wybraliśmy historie 17 gości znad Wisły, którzy w tym kończącym się 2016 roku zrobili 110 procent normy i zdobyli rozgłos na całym świecie, choć nie zawsze o tym informowano na czołówkach polskich gazet. Bo nawet jeśli o niektórych usłyszysz po raz pierwszy (bo główne media, jak wiadomo, w tym roku najbardziej ekscytowały się „Azja Express”), to z całą pewnością nie ostatni. Oto Polacy Roku 2016 – zdaniem redaktorów miesięcznika CKM. Poczuj dumę, że to twoi rodacy!


Polacy Roku 2016 wg CKM (kolejność alfabetyczna):

Andrzej Bargiel – skialpinista

Adrian Kapica – twórca Raceismu

Maciej Lepiato – paraolimpijczyk

Kajetan Kajetanowicz – rajdowiec

Sebastian Malec – pokerzysta

Szymon Marciniak – sędzia piłkarski

Maciej Mielęcki – piwowar

Adam Nawałka – selekcjoner

Andrzej Radzikowski – ultramaratończyk

Krzysztof Starnawski – nurek

Krzysztof Szatecki – rycerz

Patryk Vega – reżyser

Virtus.pro (Janusz „Snax” Pogorzelski, Jarosław „pasha” Jarząbkowski, Paweł „byali” Bieliński,  Filip „Neo” Kubski oraz Wiktor „TaZ” Wojtas) – gracze

Dlaczego właśnie oni? Co zrobili w 2016 roku? W czym byli lepsi niż inni? Dokładny opis wyczynów Polaków Roku 2016 przeczytasz w aktualnym numerze miesięcznika CKM (już w kioskach!):

okladka-01_ckm_2017.jpg

Zamów prenumeratę na 2017 rok, a przyślemy ci do domu nie tylko 3 numery CKM gratis, ale też świetną męską książkę w prezencie!

CKM_plus_ksiazk54.jpg


Dodał(a): CKM Wtorek 20.12.2016