Polak wygrał 5 milionów zł w pokera. Zobacz w jakim stylu!

Polski zawodnik wygrał rekordową sumę w prestiżowym turnieju pokerowym. Zobacz w jaki sposób 21-latek z Polski ograł doświadczonego Niemca w finałowym pojedynku. Majstersztyk!

Zrzut ekranu 2016-08-29 o 17.00.03.png

21-letni Sebastian Malec zwyciężył w turnieju European Poker Tour który w weekend odbywał się w Barcelonie. Zawody były niesłychanie silnie obsadzone – do rywalizacji stanęło łącznie 1785 graczy. Wśród nich Sebastian Malec. Polak, studiujący w Londynie matematykę i statystykę, nie był w gronie faworytów. Przepustką do udziału w zawodach był dla niego start w turnieju satelickim do którego dostał się dzięki wpisowemu w wysokości 27 euro. Nawet w niedzielę, podczas turnieju finałowego, nadal niewielu stawiało na jego zwycięstwo, rywalami Polaka byli doświadczeni turniejowi gracze. Malec dotarł do finału a tam stoczył pasjonującą walkę z Niemcem Uri Reichensteinem. O jej przebiegu piszą dzisiaj nie tylko media zajmujące się pokerem – o Malcu jest głośno na całym świecie. Trudno się dziwić – popis opanowania, aktorstwa i brawury który zaprezentował w rozgrywce z Niemcem nie sposób z czymkolwiek porównać. Zobacz jak to wyglądało:

Malec jest trzecim w historii graczem z Polski który triumfował w turnieju cyklu European Poker Tour. Przed nim udało się to Dominikowi Pańce i Dmitrijowi Urbanowiczowi. To największa wygrana w dorobku Sebastiana Malca, do tej pory udawało mu się wygrywać w mniejszych turniejach w których do zgarnięcia było nie więcej niż kilkanaście tysięcy euro. Gdyby zawody EPT odbywały się w Polsce Malec musiałby zapłacić wysoki podatek – w naszym kraju obowiązuje 25-procentowy podatek od wygranych. Ponieważ turniej odbywa się w innym kraju Unii Europejskiej, podatek zapłaci organizator turnieju, a Malec będzie mógł zabrać wypłatę do domu.Dodał(a): ACH Poniedziałek 29.08.2016