Policja dumna z przestępców. Nawet oni wiedzą, że trzeba zostać w domu

Polscy policjanci ponownie pokazują, że mają poczucie humoru. Tym razem są zadowoleni z przestępców, którzy ustosunkowali się do ich apelu i ograniczyli swoją niecną działalność.
szczęśliwa policja.jpg
Niedawno pisaliśmy o apelu polskiej policji, w którym poproszono “o zaprzestanie wszelkich działań przestępczych/haniebnych/niegodziwych do odwołania”. Mimo że nie wszyscy się do tego ustosunkowali – co pokazuje przykład dwóch gości, którzy postanowili obrabować sklep, grożąc koronawirusem – to większość przestępców najwyraźniej została w domach.

Wskazują na to statystyki Komendy Głównej Policji – niektórych przestępstw było mniej o ponad połowę. W ubiegłym roku od 13 do 18 marca policja odnotowała ponad 2 tys. kradzieży na terenie całego kraju. Natomiast w tym roku w analogicznym okresie liczba ta spadła do 997 rabunków (Przypadek? Nie sądzę).


“Można powiedzieć, że nasz apel o ograniczenie działalności przestępczej, skierowany pół żartem, pół serio do przestępców, odniósł skutek” – powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Okazuje się, że nawet przestępcy w obliczu epidemii potrafią się zmobilizować i ograniczyć swoją działalność. Pytanie tylko czy wzięli sobie do serca prośbę policji, czy raczej nie chcą brudzić sobie rąk cudzą własnością. W końcu kto wie, czy na czyimś portfelu nie czai się koronawirus.
Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Czwartek 26.03.2020