Polka 'najpiękniejszą kobietą świata'. Wygrała Miss World 2021

Ostatni raz taki tytuł trafił do reprezentantki naszego kraju w 1989 roku. Teraz ponownie możemy cieszyć się takim osiągnięciem dzięki Karolinie Bielawskiej z Łodzi.

70. finał konkursu Miss Worlds 2021 miał odbyć się 16 grudnia, lecz ze względu na sytuację z koronawirusem został on przełożony. Gala odbyła się w Portoryko.

Karolina pokonała w finale Amerykankę Shree Saini i reprezentantkę Wybrzeża Kości Słoniowej Olivię Tace.

Wcześniej tytuł Miss World zdobyła Aneta Kręglicka w 1989 roku i od tego czasu musieliśmy czekać, by wrócił on do naszego kraju. Wszystko za sprawą Karoliny Bielawskiej. Dziewczyna urodziła się w 1999 roku, a tytuł Miss Polonia zdobyła w 2019. Uznaje podróże za swoją największą pasję, do tego lubi poznawać nowe kultury i studiuje Master of Business Studies na International Faculty of Engineering (IFE) Politechniki Łódzkiej i udziela się charytatywnie. 

Zdobyła także nagrodę dla najlepszego absolwenta Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej w roku 2020/2021. W czasie pobytu w Portoryko w grudniu (kiedy pierwotnie miał się odbyć konkurs) dostała się do TOP 13 jednego z zastępczych konkursów o nazwie "Top Model", gdzie startowało aż 100 zawodniczek.

Pozostałe największe sukcesy naszych reprezentantek to 4 miejsce Ewy Wachowicz w 1992 r., a także ta sama lokata Katarzyny Borowicz w 2004 r.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / instagram.com @karolinabielawska Czwartek 17.03.2022