Polska Combat Camera

Mamy trochę powodów do dumy z polskiego wojska – wszystkie pokazują na swoich zdjęciach żołnierze–fotoreporterzy z Combat Camera. Zobacz naszą armię w akcji i w ich obiektywie!

polska-combat-camera-ckm.jpg

Combat Camera to oficjalny zespół reporterski Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Należy do niego trzech żołnierzy – wszyscy tak samo sprawnie obsługują zarówno karabin jak i aparat fotograficzny. Ich głównym zadaniem jest filmowo–fotograficzne dokumentowanie działań polskiego wojska na misjach zagranicznych.
Ale w razie potrzeby (czytaj: ostrzału nieprzyjaciela) czlonkowie Combat Camery odkładają kamerę i biorą do ręki broń.

Z palcem na spuście
Jednostka powstała w 2008 roku i od razu żołnierze–reporterzy trafili na głęboką wodę. Do pierwszych zadań Combat Camery należało dokumentowanie walk polskiego kontyngentu w Afganistanie. I tam naprawdę zdarzało się, że zamiast spustu migawki musieli naciskać spust Beryli. Potem było niewiele lżej – fotografowie w mundurach byli m.in. na misjach w Bośni, Czadzie, Libanie, Republice Środkowoafrykańskiej...

Między nami sojusznikami
Ostatnio polskie wojsko trochę mniej angażuje się za granicą (choć pamiętamy, że w Kuwejcie są nasze samoloty F–16, a w Iraku działają specjalsi), za to bardziej ćwiczy w kraju. Przykładowo zeszłoroczna „Anakonda–16” była największym ćwiczeniem Wojska Polskiego od 26 lat. Wzięło z niej udział 31 tys. żołnierzy z 23 krajów – Polski, NATO
i państw partnerskich. Plus trzech żołnierzy–fotografów z Combat Camery.

W nowym numerze CKM (już w kioskach!) pokazujemy najciekawsze zdjęcia uwiecznione przez wojskowych fotoreporterów w ostatnich miesiącach. Oglądaj je z dumą, a najlepiej na baczność.

Zobacz najlepsze zdjęcia polskiej Combat Camery – aż osiem stron fotografii polskiej armii – w tym numerze CKM (w kioskach):

06_ckm_17 617.jpg

Kup CKM przez internet: możesz zamówić jeden numer albo prenumeratę (i dostaniesz dodatkowe prezenty gratis)! KLIKNIJ TUTAJ.


Dodał(a): CKM Wtorek 16.05.2017