Polska gra planszowa uzbierała w dobę 500 tys. dolarów na Kickstarterze

Być może nie znacie tej polskiej spółki tworzącej gry planszowe, ale z pewnością już niedługo poznacie ją doskonale. Wszystko dlatego, że w niecałą dobę udało jej się zebrać 500 tys. dolarów na Kickstarterze i zaliczyć gigantyczny awans na Giełdzie Papierów Wartościowych.
ubot.jpg

Sukces tej firmy może być porównywalny z sukcesem CD Projekt RED i gry „Wiedźmin”, a nawet większy, co zresztą już niemal ma miejsce. Ale o tym za chwilę, zacznijmy od początku.

PlayWay to polska firma produkująca gry, która wpadła na pomysł zapowiadającej się znakomicie planszówki pt. „UBOOT”. Pomysł ten twórcy umieścili na platformie Kickstarter, by zgromadzić potrzebne do produkcji fundusze. Potrzebowali niecałych 100 tys. dolarów.

Jak się jednak okazało, gra zapowiada się tak dobrze, że firma zebrała zakładaną kwotę w 40 minut. Po dobie na ich koncie znajdowało się pół miliona dolarów, a w momencie powstawania tego tekstu – dokładnie 557 579 zielonych.Po tym kopniaku finansowym spółka zaliczyła jeszcze jeden, znacznie większy kopniak – na giełdzie. Akcje spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych wzrosły bowiem o 20 proc., dzięki czemu kapitalizacja spółki przekroczyła 600 mln złotych. Uplasowało ją to na drugim miejscu wśród firm gamingowych – więcej warty jest tylko wspomniany na początku CD Projekt.

Wygląda więc na to, że wyrósł nam nowy potentat na polskim rynku gier, a „UBOOT” może okazać się pod względem popularności planszowym odpowiednikiem „Wiedźmina”. Trzymamy kciuki.

ZOBACZ TEŻ FOTKI SEKSOWNEJ GAMERKI:
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. UBOOT Kickstarter Środa 24.01.2018