Polska może być dumna! Rzeszów stworzył 103 metrową kremówkę na cześć papieża Polaka

103. rocznica urodzin Jana Pawła II to wyjątkowa okazja, która wymaga gigantycznego świadectwa wiary. Cukiernicy z Rzeszowa postanowili upiec wielką papieską kremówkę. Ciasto miało 103 metry długości i udało się je podzielić na 14 tys. porcji.
Zrzut ekranu 2023-05-29 o 11.16.52.png

Kawałki kremówki rozdano wiernym po mszy w kościele Świętego Krzyża. Co ciekawe, to coroczna tradycja rzeszowskich cukierników. Za każdym razem kremówka jest o metr dłuższa. Do produkcji ciasta wykorzystano 2 tony składników. Pieniądze na jej wykonanie pozyskano od rzeszowskich rzemieślników, urzędu miasta, samorządu województwa oraz warszawskiego Stowarzyszenia Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy Rzeczypospolitej Polskiej.
Produkcja wystartowała kilka dni wcześniej, ponieważ ciasto francuskie wymaga chłodzenia, potem wielokrotnego składania i wałkowania. Rzeszowscy cukiernicy rozwiązali także odwieczny spór dotyczący tego, czy ciasto jest lepsze z rodzynkami, czy bez. Wrzucili je do środka i dolali rum do waniliowego kremu. 

Chiny mają wielki mur, my mamy wielką kremówkę. Nie powinniśmy narzekać, tylko cieszyć się tym, co mamy. Czekamy na ogólnopolską akcję "Wisła kremówką przepasana". Obiecujemy postarać się o akredytację podczas uroczystego otwarcia i wszystko wam relacjonować!


Dodał(a): CKM.PL / fot.: embed Facebook Poniedziałek 29.05.2023