Polskie podziemie. Mieli 32 tony tytoniu i 324 krzewy konopi

Osób, które poszukują szybkiej drogi do dużych pieniędzy, nie brakuje w naszym kraju. Nawet jeśli trzeba w dość znaczący sposób złamać obowiązujące prawo. Zaplanowana akcja m.in. Centralnego Biura Śledczego Policji pokazuje, jaka jest skala polskiego podziemia przestępczego.
3-361565.jpg

Jak się okazuje problem związany z produkcją podrabianych papierosów oraz narkotyków jest cały czas aktualny. Polskie służby udaremniły nielegalną krajalnicę i magazyn tytoniu oraz plantacja konopi. Razem przejęto ponad 32 tony tytoniu i 324 krzewy konopi. W akcję zaangażowani byli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej i Policji w Ostrzeszowie.

Cała operacja służb miała miejsce w regionie łódzkim, na Mazowszu i Opolszczyźnie oraz w Wielkopolsce - przekazała rzeczniczka komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Czytaj także: Palenie marihuany szkodzi zdrowiu. Najnowsze badania

To na Opolszczyźnie znaleziono maszyny do krojenia i suszenia tytoniu, zaś na Mazowszu odkryto worki z tytoniem. Z kolei w województwie łódzkim zlokalizowano magazyn, w którym łącznie znajdowały się 32 tony tytoniu. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 5 osób oraz zabezpieczyli mienie o wartości 235 tysięcy złotych.

3-361557.jpg

– Gdyby ten towar trafił na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 27 mln zł – stwierdziła Anita Wielanek, rzeczniczka szefa Krajowej Administracji Skarbowej – Zatrzymanym przedstawiono w Prokuraturze Rejonowej w Sieradzu zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i karnoskarbowe. Decyzją sądu pięciu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych – czytamy w informacji policji.

Czytaj także: Alkohol vs marihuana – co jest bardziej szkodliwe dla zdrowia


Jak informuje nadkom. Iwona Jurkiewicz, prowadzone w ostatnich dniach działania doprowadziły funkcjonariuszy również do hali magazynowej w Ostrzeszowie w województwie wielkopolskim. Rosły tam 324 krzewy konopi. Co więcej, zabezpieczono również gotową marihuanę oraz zatrzymano 2 mężczyzn. Dodatkowo jeden z nich miał przy sobie amfetaminę. Postawiono im zarzuty dotyczące uprawy konopi.

3-361561.jpg

Dodał(a): Kamil Nowicki / fot.: policja.pl Poniedziałek 29.03.2021