Powrót do przeszłości – Nintendo NES Classic Edition

250 złotych - to koszt odświeżonej konsoli na której pograsz w ukochane gry z dzieciństwa takie jak Super Mario Bros, The Legend of Zelda, Donkey Kong, Pac Man, Final Fantasy, Metroid i Castlevania.
nes-classic-edition.jpg

Każdy, kto próbował grać na swojej starej konsoli podłączonej do nowoczesnego telewizora, szybko się zniechęcał. Ekrany wysokiej rozdzielczości szybko obnażały braki analogowego sygnału lo-res wchodzącego do TV z ulubionej konsoli. Na fali nostalgii  za grami z dzieciństwa Nintendo postanowiło wskrzesić legendarny system NES w nieco zmienionej formie. Nintendo Entertainment System Classic Edition to pomniejszona wersja oryginalnej konsoli, która podbiła serca użytkowników i rynek w 1985 roku. W Polsce produkt nie był zbyt znany, ale jego klon w postaci kultowego Pegasusa stał pod niemal każdym telewizorem.Nowa-stara konsola nie współpracuje z Internetem z bardzo prostego powodu. Wszystko czego potrzebujemy, aby cieszyć się grami, jest w pudełku. Żadnego aktualizowania oprogramowania, żadnych łatek do gier. Nie ma nic bardziej irytującego, jak ściągniecie ciężkiego tytułu ze sklepu, zainstalowanie go, a następnie konieczność wyszukanie patcha ważącego kilka gigabajtów. Przystąpienie do rozgrywki może się opóźnić, a czas ucieka. Dla właściciela nowego NESa problem nie istnieje. Po wyjęciu z pudełka, sprzęt jest gotowy do zabawy.

nintendo-gry.jpg

W opakowaniu znajdziemy konsolę z preinstalowanymi 30 grami, kabel HDMI, zasilacz i jeden game pad, który jest doskonałą repliką oryginalnego kontrolera. Nowa wersja NESa pozwala na zapisywanie stanu gry. Jest to ukłon w stronę niedzielnych graczy, bo stare tytuły wymagają dużo większego skilla niż obecne produkcje. Ponadto sprzęt oferuje 3 tryby wyświetlania na ekranie telewizora: z filtrem imitującym ekrany CRT, 4:3 lekko rozciągający w poziomie oryginalny obraz i Pixel Perfect, w którym piksele są idealnie kwadratowe.Lista gier wgranych do pamięci konsoli jest długa: Super Mario Bros, The Legend of Zelda, Donkey Kong, Pac Man, Final Fantasy, Metroid i Castlevania. Te plus 23 inne tytuły można mieć już za ok. 250 złotych plus 40 zł, jeśli zapragnie się dokupić drugi kontroler i pograć z kumplem.

Dodał(a): Robert Dzięgielewski Czwartek 20.10.2016