Powstaje film fabularny o Magdzie Gessler

Po takich informacjach zaczynamy tęsknić za początkami Patryka Vegi. Spośród szerokiego wachlarza wspaniałych Polaków, padło akurat na Magdę Gessler. Restauratorka będzie aktywnie brać udział w pracach nad scenariuszem i zajmie się częścią reżyserki.
Zrzut ekranu 2022-06-27 o 11.15.19.png

Film będzie opierał się w głównej mierze na autobiograficznej książce Gessler. W tej książce jest o tym, jak zwalczać smutek, depresję, stany absolutnie ekstremalne dla każdej kobiety: utraty dziecka, utraty męża, dwukrotna wdowa. Rzeczy które naprawdę dla każdej z nas są prawdziwym dramatem, a stanowią później o naszej sile w zawodzie, w tym co możemy dać innym ludziom. Te rzeczy były dla mnie bardzo ważne. Mogę powiedzieć, że dopiero w tej chwili je przeżywam, w sposób podwójny, bo mam trochę więcej czasu dla siebie - mówiła restauratorka.
"Ten film na pewno mógłby być tragikomedią. To moje życie było czasami fantastyczne, wesołe, a momentami było naprawdę zniewalająco smutne. Chcę, żeby to był film w pięciu odcinkach. Chciałabym, żeby to było robione na tej zasadzie, że to są młodzi ludzie, młode aktorki, nieznane, i żeby ten casting dał szansę tym, którzy jeszcze nie są znani" – informowała rok temu w rozmowie z Faktem.

Nie znamy jeszcze informacji odnośnie premiery, obsady czy terminu rozpoczęcia zdjęć. No cóż, lepszym strzałem byłyby "kuchenne rewolucje" wersja kinowa, ale nie mamy podstaw do narzekania. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Poniedziałek 27.06.2022