Powstał hotel, którego motywem przewodnim jest kiełbasa

Otworzył go nie profesjonalny hotelarz, a rzeźnik, który naprawdę kocha kiełbasę. Czemu daje wyraz w każdym możliwym miejscu swojego przybytku.
Zimmer_2_Bratwursthotel.jpg

Podczas gdy obecnie coraz więcej ludzi chce zasilić grono wegetarian lub wegan, ten facet idzie pod prąd wszechobecnym trendom. I otworzył hotel w całości poświęcony kiełbasie.

Gość nazywa się Claus Böbel i jest niemieckim rzeźnikiem zakochanym po uszy w Bratwurst. Jego miłość do tego przysmaku jest tak wielka, że w każdym zakamarku hotelu można znaleźć elementy nawiązujące do kiełbasy – od tematycznych tapet, przez pościel, po poduszki w kształcie die Wurst.

Jakby tego było mało, w pokojach wiszą torby z suszoną kiełbą, tak by goście nawet we śnie czuli delikatny mięsny aromat. Jak się możesz domyślić, kiełbasa jest też dominującym składnikiem potraw serwowanych przez hotelową knajpę. Tak, nawet lody mają ten smak.

Hotel nazywa się BB&BB od nazwiska właściciela (Böbel), kiełbasy (Bratwurst), łóżka (Bed) i śniadania (Brekfast) i znajduje się w niemieckiej Mekce kiełbasianych koneserów, czyli w regionie Rittersbach. Goście mogą więc naprawdę zanurzyć się w bratwurstowym raju, odwiedzając rzeźnię właściciela hotelu i sklep z „pamiątkami”, a także biorąc udział w kiełbasianych warsztatach kulinarnych.

Jeśli więc szukasz miejsca na wakacje swoich marzeń, to już wiesz, gdzie możesz je znaleźć.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. umdiewurst.de Wtorek 05.02.2019