Poznajcie nową bohaterkę uniwersum Marvela – pojawił się pierwszy zwiastun „Captain Marvel”

To ona uratuje marvelowski świat przez zagładą z ręki Thanosa i to ona jest najbardziej wyczekiwaną superbohaterką całego komiksowo-filmowego uniwersum. Poznajcie Carol Danvers, czyli Kapitan Marvel.
cpt marv.jpg

Jeśli nie oglądaliście „Avengers: Infinity War”, to uwaga, bo następne zdanie zawiera spojler, który jest konieczny do zrozumienia całego kontekstu pojawienia się nowej bohaterki uniwersum.

W ostatnich Avengersach, w scenie po napisach końcowych – gdy już wiadomo, że Thanos wykończył pół wszechświata i większą część ekipy superherosów – Nick Fury, zanim zmienił się w popiół, zdołał jeszcze wysłać na swoim pagerze wiadomość z tajemniczym symbolem. Było to właśnie logo Kapitan Marvel i zapowiedź pojawienia się jej w całym uniwersum.  

Jednak nim superbohaterka uratuje wszechświat od zagłady, musi zostać w jakiś sposób wprowadzona do całego świata – i właśnie tę rolę ma spełnić film „Captain Marvel”, którego pierwszy oficjalny zwiastun właśnie trafił do sieci.

„Captain Marvel” - fabuła
Nie będzie to jednak „historia korzeni postaci”, a więc nie zobaczymy przemiany Carol Danvers w Kapitan Marvel (w tej roli Brie Larson). Bohaterka od samego początku będzie znać swoje moce, a film pokaże jej powrót na Ziemię po tym, jak opuściła ją, by dołączyć do międzygalaktycznej drużyny Starforce, dowodzonej przez postać graną przez Jude’a Law. Ze zwiastuna wynika też, że Danvers straciła pamięć, a swoją przeszłość będzie odkrywać poprzez serię resztek wspomnień, które odezwą się w niej, gdy będzie odwiedzać kolejne miejsca.

W filmie pojawi się także młody Nick Fury (Samuel L. Jackson) oraz Agent  Coulson (Clark Gregg), który zginął w pierwszej części „Avengers”.

„Captain Marvel” trafi do kin 8 marca 2019 roku, poniżej znajdziecie pierwszy oficjalny zwiastun produkcji.Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. screen YouTube Wtorek 18.09.2018