Prawdziwy zamek za 5 zł! Jest jeden haczyk

XIX–wieczny, piękny zamek, który swego czasu był prawdziwą wizytówką kraju, jest dostępny za symboliczną 'piątkę'. Nie musisz dodatkowo podpisywać paktu z diabłem lub oddawać organów. Zanim jednak sięgniesz do portfela, musisz wiedzieć o istotnym haczyku, bez którego zakup się nie obejdzie.
Zrzut ekranu 2021-08-4 o 13.46.13.png

Zamek Kinloch Castle na niewielkiej wyspie w Szkocji zbudowano 120 lat temu. Wtedy należał do zamożnego biznesmena, który nie miał bliskiej rodziny, przez lata pozostawał on nieużywany, po czym trafił do organizacji zajmującej się zabytkami. Brak funduszy na remont zmusił ich do wystawienia go na sprzedaż. Za tak absurdalnie niską ceną kryje się jednak istotny warunek – przyszły właściciel będzie musiał udokumentować, ze posiada fundusze na remont zamku i uczciwe zamiary, by się nim zaopiekować.A ile wyniesie remont takiego cuda? Wstępnie kwotę szacuje się na ponad 100 mln zł. Patrząc na taką kwotę, ta "piątka" rzeczywiście wydaje się już istotna. Szkocka organizacja ma nadzieję, że znajdzie się zamożny biznesmen, który zdecyduje się na odbudowę zamku i wykorzysta go w celach turystycznych. Byłaby to niewątpliwie jedna z większych atrakcji w tym kraju.
Jeśli chodzi o wnętrze, zamek ma wiele bogato urządzonych pomieszczeń, jednak są one dalekie od powszechnych standardów – pierwszy właściciel miał dość oryginalny gust, co nie zmienia faktu, że po remoncie to miejsce może być niezwykle piękne. Wewnątrz znajdują się takie rzeczy, jak wyjątkowy instrument naśladujący dźwięk całej orkiestry lub fortepian firmy Steinway.Na wyspie, na której znajduje się zamek Kinloch Castle, mieszka ledwo 20 osób. Gdy ktoś zdecyduje się na remont tego miejsca i przywrócenie go do dawnej świetności, niewątpliwie wielu turystów uzna go za niezwykle ważny element na mapie Szkocji. Nowy właściciel będzie musiał także dbać o to, by osoby odwiedzające wyspę nie zakłócały spokoju mieszkającej na niej zwierząt. Jeśli macie w kieszeni wolne pięć złotych, a na koncie przypadkiem jakieś 100 milionów, możecie spróbować swojego szczęścia i sięgnąć po niezwykle piękny, szkocki zamek. Może uda wam się wynegocjować też roczną dostawę napoju, z którego kraj także słynie. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / twitter.com Środa 04.08.2021