Premiera tabletu Yoga Lenovo

Na premierę nowego tabletu Lenovo Yoga w Warszawie stawili się nie tylko żądni danych technicznych dziennikarze, ale i znane postacie polskiego szołbiznesu. Całe wydarzenie swoim koncertem okrasiła Margaret.
yoga lenovo


Zainteresowani nowym produktem byli m.in.: Małgorzata Foremniak, Grażyna Szapołowska, Edyta Olszówka, Dorota Gardias, Natalia Siwiec, Marcin Bosak, Joanna Jabłczyńska, Karolina Malinowska, Natalia i Paulina Przybysz, Marta Wierzbicka, Paweł Nastula, Michał Figurski. Co prawda nie zjawił się Ashton Kutcher, który został ambasadorem marki, ale gwoździem programu był i tak sprzęt.

W gronie tym nie zabrakło zarówno prawdziwych gadżeciarzy, jak i tych, dla których nowe technologie to wciąż nieodkryty i tajemniczy ląd. "Jestem ogromną gadżeciarą. Testuję wszystkie nowinki i wybieram te najlepsze. W naszym domu to ja jestem takim elektromaniakiem, który wszystko musi sprawdzić i zna instrukcje obsługi" - przyznała Natalia Siwiec, wieka fanka smartfonów.

Natomiast odkrywanie wirtualnych i technicznych światów wciąż jeszcze przed Marcinem Bosakiem i Edytą Olszówką. "Wirtualny świat cały czas jest dla mnie tajemnicą. Komórki mi się psują, komputery nie działają, sygnał Internetu zanika. Jestem mało wirtualna, ale może się jeszcze obudzę" - żartowała Edyta Olszówka.Podczas imprezy, którą z właściwym sobie wdziękiem i poczuciem humoru poprowadził Marcin Prokop, goście mogli poznać wszystkie zalety nowego urządzenia. Swoją wiedzą w tej kwestii podzielili się: szef Lenovo Polska Andrzej Sowiński oraz szef działu konsumenckiego Lenovo Daniel Malak.
"(...) Pierwszy raz udało się w tablecie zaimplementować baterię, która wystarcza na 18 godzin pracy. Do tej pory wszystkie inne tablety wytrzymywały maksymalnie 6-8 godzin. Dodatkowo wyróżniają go trzy tryby pracy. Po pierwsze tryb standu, dzięki któremu możemy postawić tablet na płaskiej powierzchni - oglądać film, telewizję, rozmawiać ze znajomymi przez różnego rodzaju komunikatory. Po drugie, łatwiej go trzymać w dłoni, ponieważ jest bardzo lekki, gdyż cały środek ciężkości jest sfokusowany i znajduje się w baterii. Ostatni tryb, leżący na płaskiej powierzchni, sprawia, że tablet może służyć jako rodzaj suflera" - wyjaśnił Daniel Malak.

Jako pierwsi zalety nowego tabletu mogli poznać w praktyce: fotografka Lidia Popiel, piosenkarka Katarzyna Nowicka (Novika) oraz projektant Łukasz Jemioł, który zaprojektował z tej okazji limitowaną serię pokrowców. Wszyscy chwalili funkcjonalność i design testowanych tabletów.

Tablet w wersji Wi-Fi można od dziś kupić za 1299 złotych. Wkrótce pojawi się wersja z modemem 3G w cenie 1499 zł.


Dodał(a): ckm.pl / mat. prasowe Środa 06.11.2013