Przejście w praktyce. Jaką kurtkę na wiosnę?

Kurtka przejściowa ma tę niewątpliwą zaletę, że w naszym klimacie zawsze jest jakiś okres, który ciężko opisać innym słowem niż właśnie przejściowy. Przypominamy jej klasyczne modele.
iStock-621499082.jpg

Pesymiści analizując pogodę ostatnich lat, mogliby uznać, że w Polsce obecnie występują dwie pory roku: trwający dziewięć miesięcy listopad oraz 3 miesiące żaru tropików. My jednak się do nich nie zaliczamy i z przyjemnością stwierdzamy, że wciąż mamy do czynienia z wiosną i jesienią. A to oznacza, że cały czas potrzebujemy odpowiednich ubrań. Zwłaszcza, że od dziś możemy swobodniej poruszać się po mieście
Nawet jeśli w twoim garażu nie stoi gitara basowa oparta o motocykl, to ten element garderoby nada ci rockowego pazura i stanie się solidną podstawą wielu stylizacji. Z wyłączeniem koszul i garniturów, pasuje w zasadzie do wszystkiego.
kurtka-ze-sztucznej-skory-czarny.jpg
fot. Bon Prix
Możesz pod nią nosić grubszy sweter, kiedy jest naprawdę zimno, a w chłodniejsze letnie wieczory załóż pod nią biały t-shirt. Przy odrobinie szczęścia będziesz wyglądał jak James Dean. Zainspiruj się i znajdź swój model tutaj

Bomberka
Pamiętasz popularne w latach 90. kurtki flek? Sprawdź koniecznie, czy nie masz takiej w szafie, bo to naprawdę modny i praktyczny gadżet. Jego historia sięga I wojny światowej, kiedy okrycia o zaokrąglonym kroju szyto dla pilotów. Ich zdaniem była nie ochrona przed zimnem w kokpicie, ale również zapewnienie swobody ruchów. 

kurtka-bomberka-z-siatkowa-podszewka.jpg
fot. Bon Prix
Obecne bomberki nawiązują do nylonowych kurtek na zamek błyskawiczny, które pojawiły się w sprzedaży w latach 50. ubiegłego wieku. Jeśli jakimś cudem nie masz takiej kurtki sprzed lat, to zajrzyj koniecznie tutaj i wybierz coś dla siebie. 

Kurtka jeansowa

Klasyka. Jej rodowód sięga 150 lat wstecz, kiedy była podstawowym elementem ubioru poszukiwaczy złota. W latach 30. ubiegłego wieku pojawiła się w formie, która znamy do dziś – krótkiej i dopasowanej katany z dwiema kieszeniami na wysokości piersi.

Za jej niedościgniony wzór uchodzi model 101J marki Lee. Można ją nosić od wiosny do późnej jesieni, a dla wielkich miłośników jeansu są też wersje zimowe. Trzeba jednak uważać – niezbyt dobrze wygląda w towarzystwie spodni w podobnym kolorze. No chyba, że chcesz wyglądać jak Justin Timberlake w 2001 roku. Ale jesteśmy przekonani, że nie. Sprawdź tutaj, która najbardziej wyraża twój styl

kurtka.jpg

fot. Bon Prix

 
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock, materiały prasowe Poniedziałek 20.04.2020