„Rambo: Ostatnia krew" – najnowszy zwiastun

„Rambo: Ostatnia krew" wejdzie do polskich kin już 20. września. W sieci pojawił się nowy, brutalny trailer filmu z udziałem Sylvestra Stallone'a. Będzie to prawdopodobnie ostatnia część serii.
RLB.jpg

John Rambo, weteran wojny w Wietnamie, powraca na ekrany. Twórcy filmu postanowili rozpocząć akcję w Arizonie, gdzie na ranczu zmarłego ojca główny bohater zmaga się z dręczącą go przeszłością.

Wspominanie dawnych walk i bliskich mu ludzi, którzy odeszli, doprowadza do tego, że coraz częściej zagląda do butelki. Gdy już pojawia się obawa, że z kultowego filmu akcji zrobił się melodramat, zostaje uprowadzona córka jego przyjaciółki. Oczywiście nikt, oprócz Rambo nie może jej ocalić. 

W związku z tym John wyrusza do Meksyku, gdzie musi stawić czoła mafii handlującej żywym towarem. Starcie z przeciwnikami staje się pretekstem do zaprezentowania najróżniejszych metod zabijania, których nie powstydziliby się scenarzyści „Piły”. Ale to właśnie brutalność, szybkość i odwaga sprawiają, że kochamy serię o Rambo. Sam Stallone powiedział, że w „Rambo: Ostatnia krew" twórcom zależało na pogłębieniu psychologii postaci. Dlatego walka przedstawiona w filmie jest z jednej strony bitwą toczoną z przeciwnikiem, z drugiej zaś, to John Rambo musi stoczyć walkę z samym sobą i uporać się z własnymi demonami.

Nie do końca wiadomo, kiedy bohater miałby znaleźć czas na refleksję, ponieważ jeśli nie jest zajęty mordowaniem, to własnie przed kimś ucieka. Natomiast robi to niezwykle sprawnie jak na pana po siedemdziesiątce (rocznik 1946).   

Obraz reżyseruje Adrian Grunberg. Obok Sylvestra Stalone’a zobaczymy m.in. Paz Vegę, Serio Perisa-Mencheta oraz śliczną Yvette Monreal. Zdjęcia powstawały na Wyspach Kanaryjskich oraz w Bułgarii. Do tej pory powstały cztery filmy o Rambo - pierwszy w 1982 roku, a ostatni - Rambo IV miał swoją premierę w 2007. Najnowszy film jest piąty w całej serii. 


ZOBACZ TAKŻE: ROCKY SKOŃCZYŁ 26 LAT
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Liongate, materiały prasowe Środa 18.09.2019