Kuźnia twardzieli

Chcesz dobrej rady? Mamy ich wiele. Oto nasza lista rzeczy, które ukształtują cię, jako mężczyznę
Resident Evil


Ojciec i matka wpoili ci kilka ważnych zasad. Dzięki nim wiesz, że nie należy dłubać w nosie, sikać pod wiatr ani popijać piwa ajerkoniakiem. To jednak za mało. Nowoczesnym mężczyzną renesansu będziesz mógł nazwać się, dopiero gdy zaliczysz wszystkie punkty z naszej listy męskich gadżetów i doświadczeń. Tylko one pomogą właściwie ukształtować twoją osobowość!

1. PRACA NA ATOMOWYM LOTNISKOWCU
Jedno lądowanie samolotem na pokładzie podczas tropikalnego sztormu sprawi,  że odtąd do wszystkiego będziesz podchodził ze spokojem samego Buddy. Szkoda,  że polska marynarka nie ma lotniskowców w swym arsenale.

2. BUTY LEBRONA JAMESA
W eleganckim obuwiu aktualnego króla NBA, model Nike Air Max LeBron VII, zdominujesz nie tylko obszar pod każdym koszem, ale i przy każdym barze.

3. KRWAWE GRY
Rozrywki takie jak „Resident Evil 5” czy „Left 4 Dead” pozwolą ci szybko pojąć tę straszną prawdę o okrutnym świecie, której woleli oszczędzić ci nadopiekuńczy rodzice.

4. ZEGAREK NURKOWY
Na przykład model Ploprof firmy Omega, wodoszczelny do 1200 metrów. Dzięki niemu zanurkujesz na duże głębokości oraz zrozumiesz, że możesz upaść nisko, a potem się podnieść.

5. PRĄDOWNICA
Z tym strażackim przyrządem w dłoni będziesz wyglądał męsko, nawet mając na sobie tylko bokserki i gumiaki.

6. INSTRUKCJA OBSŁUGI MERCEDESA
Podręcznik użytkownika pojazdów, niezawodnych jak młotek czy siekiera, pozwoli ci docenić wagę słowa pisanego. To, co niemieccy inżynierowie opiszą w instrukcji, będzie działać bez zmian przez następne ćwierć tysiąclecia!

7. WALKI A. GATTIEGO Z M. WARDEM
Ponowne obejrzenie starć najtwardszych bokserów w dziejach pomoże ci zrozumieć prawdę: jeśli masz brać w twarz, to przynajmniej nie za darmo.

8. BEKFLIP NA ROWERZE
W trakcie lotu głową w dół pięć metrów nad ziemią z rowerem między nogami zrozumiesz, że wszystkie męskie problemy rozwiąże dobry prawnik, mechanik i ortopeda. Zadbaj,  żeby bekflip wykonywać na właściwym rowerze, np. na kultowym modelu Stinky firmy Kona.

9. FOTEL PREZESA
Villain Chair – siedzisko godne czarnych charakterów z filmów o agencie 007 – automatycznie doda sześć zer do twojego konta.

10. BIG BOOK OF LEGS
Arcydzieło wydawnictwa Taschen poświęcone kobiecym nogom nawet z troglodyty uczyni mężczyznę wrażliwego na piękno.

11. SAMOGON
Rosyjski bimber polewany do szklanek ze słoja zahartuje cię lepiej niż kontrakt odsłużony w Legii Cudzoziemskiej.

12. DŻINSY LEVI’S 501XX 1947
Najsłynniejsze spodnie  świata nie poprawią twojego wyglądu, ale pozwolą ci poczuć łączność z kowbojami przemierzającymi Dziki Zachód.

13. DYSKOGRAFIA FRANKA SINATRY
Na skompletowanie wszystkich albumów mistrza poświęcisz znaczną część środków zgromadzonych na emeryturę. Ale w życiu trzeba umieć wybierać.

14. OGÓRKI KISZONE
Działają jak szczepionka. Ich ożywczy smak i czosnkowy aromat uodpornią cię na pokusę spożywania sushi.

15. DŻIN Z TONIKIEM
Łyknij gorzkiej wódki z jałowca, a pojmiesz, że kolorowe drinki to niższa liga.

16  FILMY C. EASTWOODA
Ich przesłanie jest wieczne: ludzie dzielą się na tych, którzy celują z szotgana, i na resztę.

17. PLAKAT ZE STEVE’EM MCQUEENEM
Jego wizerunek ma siłę rażenia większą niż lotniskowiec USS Ronald Reagan i eskadra bombowców Tu–160.

18. PILARKA
Operując tym maleństwem niemieckiej firmy Stihl, szybko przyswoisz sobie zasadę, że należy uciekać w stronę przeciwną niż kierunek padania drzewa.

19. PIŁKA DO RUGBY
Ten owalny przedmiot nauczy cię tolerancji. Dzięki niemu pojmiesz, że nie każda sytuacja, w której jeden facet łapie drugiego w pasie, jest naganna.

20. BRZYTWA
Przyłóż ostrze do swej nieogolonej szyi, a zrozumiesz, że tępa siła nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

21. CIĘŻKI MOTOCYKL
Na przykład piękne Moto Guzzi, model California Vintage. Heroiczne próby utrzymania tego potwora w pionie na światłach będą równie korzystne dla twej muskulatury, jak trening w siłowni.

22. PRZYPOWIEŚCI SHAQA
Dominator z NBA, który nazywa siebie „Wielkim Arystotelesem” i „Wielkim Barysznikowem”, ma pod ręką więcej życiowych mądrości niż księga przysłów.

23. DŹWIĘK DODGE’A VIPERA SRT10
Słysząc z daleka bulgot silnika V–10 pod maską kultowej amerykańskiej wyścigówki, zaczynasz się pocić i czujesz dreszcze? Gratulacje, właśnie w ten sposób facet staje się audiofilem.

24. TONFA
Potrzymaj ją w dłoni, a zrozumiesz, że czasem od siły argumentów ważniejszy jest argument siły.

25. SYMULATOR LOTÓW
Odrobina treningu przyda się, gdy kapitan jumbo jeta, którym będziesz wracał z Seszeli, zasłabnie i trzeba będzie bezpiecznie posadzić maszynę.

26. LOTUS EXIGE
Angielski bolid słynie z zawieszenia twardego jak beton. Przejażdżka Lotusem to jedno z doświadczeń, które pozwalają odsiać chłopców od mężczyzn.

Dodał(a): Andrzej Chojnowski Poniedziałek 01.01.0001