Rosja: jeździł na łyżwach przypięty do niedźwiedzia. Nagranie

Kiedy myślałeś, że jesteś niezłym kozakiem, bo kiedyś przywiązałeś sanki do starej beemki, to Rosjanie mówią „potrzymaj nam bimber” i jeżdżą na łyżwach przypięci do niedźwiedzi.

iStock-1132628362.jpg


Mieszkańcom Peresławia, położonego ok 140 km od Moskwy miasteczka, ukazał się niezwykły - nawet jak na te rejony widok. Po tafli zamarzniętego jeziora śmigał na łyżwach mężczyzna podczepiony do młodego niedźwiedzia brunatnego.

CZYTAJ TAKŻE: ORZEŁ WYSYŁA KOSZTOWNE SMS-Y. WYCZERPAŁ BUDŻET NA BADANIA 

Głównym bohaterem nagrania jest 2-letni miś o imieniu Wasilij, który został przejęty przez swoich właścicieli z hodowli, z której prawdopodobnie trafiłby do cyrku. Zdaniem opiekunki zwierze kocha towarzystwo ludzi i jest wegetarianiniem.

Codziennie otrzymuje porcję warzyw oraz wiadro mleka. Nie wiadomo, czy upodobania kulinarne niedźwiedzia nie zmienią się z wiekiem, póki co wszystko wskazuje na prawdziwą idyllę.
Łyżwiarskie wyczyny oczywiście zostały uwiecznione na filmie, który momentalnie stał się viralem, bo choć w Rosji obecność niedźwiedzi nikogo nie dziwi, to łyżwiarskie popisy brunatnego misia pokazano nawet w ogólnokrajowych serwisach informacyjnych.

ZOBACZ TAKŻE: TAK MIESZKA JEFF BEZOS. NAJDROŻSZY DOM W HOLLYWOOD JEST TAK DUŻY, ŻE MA WŁASNĄ STACJĘ BENZYNOWĄ

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. YouTube Wtorek 25.02.2020