Rosjanie odtwarzają sposób prowadzenia wojny przez Hitlera i Stalina

Żołnierze Kadyrowa wzięli przykład z NKWD. Pilnują, by rosyjskie oddziały nie dezerterowały. Wojska stacjonujące pod Kijowem nie mogą się wycofać.
Zrzut ekranu 2022-03-11 o 12.32.26.png

"Mamy informacje, że wśród sił okupantów są tworzone "oddziały zaporowe", które nie pozwalają (rosyjskim) żołnierzom na odwrót. Oznacza to, że jest odtwarzany sposób prowadzenia wojny przez Hitlera i Stalina" - poinformował deputowany do ukraińskiej Rady Najwyższej z prezydenckiej frakcji Sługa Narodu Fiodor Wenisławski w rozmowie z serwisem Ukrainska Prawda.

"Mamy informacje, że wśród sił okupantów są tworzone oddziały zaporowe" które nie pozwalają (rosyjskim) żołnierzom na odwrót. Oznacza to, że jest odtwarzany sposób prowadzenia wojny przez Hitlera i Stalina" – dodał. 

Działają oni wokół Zbiornika Kijowskiego, Irpinu, Hostomelu i Buczy. Kadyrowcy mają jedno ważne zadanie - uniemożliwić rosyjskim żołnierzom unikania walki z ukraińskimi oddziałami.

Obecnie rosyjscy żołnierze najprawdopodobniej starają się zmodyfikować ustawienie wojsk i wprowadzić nowe rzeczy do założonych strategii, by wznowić ofensywę. "Jest wysoce mało prawdopodobne, że Rosji udało się osiągnąć cele nakreślone w jej planie sprzed inwazji. Rosyjskie siły lądowe nadal dokonują ograniczonego postępu. Problemy logistyczne, które utrudniały rosyjski ruch naprzód, nadal się utrzymują, podobnie jak silny opór ukraiński. Rosja prawdopodobnie stara się przestawić swoje siły i zmienić ich ustawienie, aby wznowić działania ofensywne w najbliższych dniach. To prawdopodobnie będzie obejmowało operacje przeciwko stolicy Ukrainy" – napisali przedstawiciele brytyjskiego ministerstwa obrony w codziennej aktualizacji wywiadowczej. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Piątek 11.03.2022