Sin City 2 nadchodzi!

W końcu pojawi się długo oczekiwany sequel filmu połączonego z komiksową animacją – „Sin City 2 - A Dame to Kill For”
sin city 2

fot.: mat. promocyjne, twitter.com/Crystalmccahil

Prace nad scenariuszem kolejnej części „Sin City” zaczęły się właściwie od razu, bo rok po premierze (2005) pierwszej części tego filmu neo noir. Jednak prace były wstrzymywane ze względu na brak czasu ze strony reżysera – Roberta Rodrigueza. Frank Miller, czyli autor historii, na której oparty jest ten obraz, zdecydował zaadaptować dwie części swojego komiksu z serii Sin City: „A Dame to Kill For” oraz „Just Another Saturday Night”. Dopisał również specjalnie dwie historie do tego projektu.

Fabuła komiksu „Sin City: A Dame to Kill For” opowiada o historii Dwighta, który robi bogaczom kompromitujące zdjęcia, by później wyciągać od nich grubą kasę. Nie może narzekać na swój status, ma powody do zadowolenia, mimo miejsca zamieszkania. Jednak pewnego dnia pojawia się Ava – miłość jego życia, która swego czasu zawiodła jego zaufanie. Spokojny żywot Dwighta właśnie będzie zmącony, gdyż pojawienie się ślicznotki musi oznaczać kłopoty.

Większość obsady jest już znana – pojawia się wiele nazwisk z pierwszej części „Sin City”, jak np.: Jessica Alba, Clive Owen, Mickey Rourke, Jaime King, Michael Madsen, Rosario Dawson. Wciąż nie wiadomo kto wystąpi w roli Avy – jednej z głównych bohaterek. Typy padają na trójkę: Angelina Jolie, Salma Hayek, Rose McGowan. Na pewno nie zobaczymy już zmarłej w 2009 roku Brittany Murphy oraz Michaela Clarke Duncana, który odszedł w ubiegłym roku. Nową postacią będzie Johnny – zadziorny hazardzista, którego zagra znany z odtwórcy jednej z głównych ról w filmie „Looper” - Joseph Gordon-Levitt.
W jednej z ról zobaczymy Playmate maja 2009 amerykańskiego wydania Playboya. I to dzięki niej mamy pierwsze zdjęcia z planu ukazujące ją na charakterystycznym dla filmów neo noir tle oraz podczas charakteryzacji.

Światowa premiera "Sin City: A Dame to Kill For" będzie miała miejsce 4 października 2013 roku.

Trailer "Sin City: A Dame to Kill For" nie jest jeszcze dostępny, zatem zobacz zwiastun pierwszej części.
I naszym zdaniem jedna z najlepszych scen filmowych w historii kinematografii...Dodał(a): gianni Wtorek 08.01.2013