Smart whisky

Niedługo butelki z mocnym alkoholem będą wysyłały wiadomości do pijących. Możesz odetchnąć – nie będą to upomnienia, byś mniej pił, ani naciskanie na szybszą konsumpcję. Inteligentna flaszka powie Ci jak pić!
smart-whisky-otw.jpg

Było już smart łóżko, kurtka i masa innych mądrych rzeczy, które zaczynają myśleć za nas. Teraz zrobi to nawet butelka whisky. Diageo – producent popularnych trunków procentowych oraz Thinfilm – norweska firma z branży drukowanej elektroniki, połączyły siły w nowym projekcie.

Efektem jest butelka whisky z nadrukowanym na etykiecie modułem NFC (Near Field Communication). Po zainstalowaniu w telefonie specjalnej aplikacji, użytkownik może komunikować się z flaszką bezdotykowo. Spokojnie, możesz ją chwycić, pogłaskać, przechylić, ale możesz od niej odbierać też wiadomości.

smart-whisky-sro.jpg

Gdy jeszcze stoi na półce sklepowej, poinformuje o bieżących promocjach, bo może druga flaszka będzie w zestawie za pół ceny. Zaalarmuje też, jeśli butelka była wcześniej otwierana – to zagwarantuje, że w środku będzie alkohol, za który naprawdę płacisz.

Po otwarciu kapsla, butelka będzie już z Tobą inaczej rozmawiała. Podeśle parę przepisów na koktajle, które skomponujesz z wybranym trunkiem. Oczywiście oferowana obecnie smart whisky najlepiej smakuje sauté, ale być może Diageo i Thinfilm wprowadzą inteligentne etykiety na inne trunki.

Kolejnym razem, zamiast pić do lustra, kup tę flaszkę, która przynajmniej będzie Ci wysyłała smsy.

Dodał(a): Paweł Janusz Środa 04.03.2015