Straż mocna

Chyba się zgodzisz, że lepiej mieć rosyjską wódkę w barze niż rosyjskie rakiety nad głową
Smirnoff

Nawet w czasach, gdy niemal każdy Polak patrzy w stronę Moskwy podejrzliwie i nieufnie, jedno musimy przyznać Rosjanom — potrafią robić znakomitą wódkę. To zapewne efekt srogiego klimatu, który zmusił naszych wschodnich sąsiadów do wymyślenia czegoś, co rozgrzewa ciało i uskrzydla duszę. To dzięki wódce Rosjanie mogą eksportować cały swój gaz, bo zimno im niestraszne. A jeśli jednak zechcą zakręcić nam gazowy kurek? Wtedy pozostanie nam wypić całą ich gorzałkę! Najlepiej zacznij trenować już teraz!


SMIRNOFF BLACK QUANTUM OF SOLACE 0,7 l/75 zł
Najsłynniejsza rosyjska wódka, choć produkowana... w Niemczech. Ten 40–konny trunek jest wyborem Jamesa Bonda już od 49 lat! Oto specjalna edycja, w której butelka schowana jest w fachowym szejkerze.

IMPERIA 0,75 l/120 zł
Połączenie 40 koni mocy i genialnego smaku, który oszołomi nawet ludzi nienawidzących rosyjski imperializm bardziej niż prezes Kaczyński. Ta wódka robi wrażenie niczym stuningowany Maybach na podmoskiewskich numerach.

KALASHNIKOV 0,7 l/59 zł
Zbożowy napój robiony w Sankt Petersburgu pod patronatem gen. Michaiła Kałasznikowa. Porządne 41 proc. alkoholu w połączeniu z męskim nieprzekombinowanym smakiem sprawiają, że ta wódka kosi ludzi niczym serie z karabinu AK–47.

STOLICHNAYA 0,75 l/60 zł
Zwiewna Rosjanka, czyli bardzo delikatny w smaku trunek o porządnej zawartości alkoholu na poziomie 40 proc. Jeśli jesteś facetem, który gołymi rękami kładzie na łopatki niedźwiedzie, będziesz ją pić szklankami, bez żadnych dodatków.

MOSKOVSKAYA 0,5 l/34 zł
Marka legendarna w świecie wschodnich wódek już od roku 1894. Od tamtego czasu praktycznie nie zmienił się specyficzny smak tego alkoholu, za który odpowiadają dodatki, takie jak soda oczyszczona i kwas octowy.

KAUFFMAN COLLECTION 0,7 l/240 zł
Jeśli jesteś właścicielem kilku syberyjskich pól naftowych, innej wódki po prostu nie wypada ci popijać. Opakowanie w kształcie butli francuskich perfum kryje 40–procentowy napój, tworzony ze starannie wyselekcjonowanej pszenicy.

WHITE BIRCH 0,75 l/71 zł
Znakomity efekt zamiany rosyjskiej pszenicy i żyta na 40–procentowy płyn. Wódka jest trzykrotnie destylowana i aromatyzowana ekstraktem z brzozy, co zapewnia słodkawy, delikatny smak. Świetny dowód słowiańskiej fantazji i subtelności.

999.9 SILVER 0,75 l/190 zł
Ekskluzywna wódka od moskiewskiej firmy Parliament, powstała na bazie wody źródlanej pobieranej z głębokości 190 m. Jej zakup możesz traktować jako inwestycję w metale szlachetne – etykieta została wykonana z czystego srebra.

Dodał(a): Michał Jośko Wtorek 30.08.2011