Snoop Dogg w Basenie!

Już 13 czerwca w warszawskim klubie Basen wystąpi DJ Snoopadelic - żyjącą legenda zachodniego wybrzeża USA i całego światowego hip-hopu, bardziej znany jako raper, aktor i producent Snoop Lion (wcześniej Snoop Dogg)!
Snoop Dogg koncert
Będzie to wyjątkowa okazja zobaczenia Snoop'a w roli DJ'a i osoby nakręcającej imprezę w kalifornijskim stylu. Ponad 2-godzinny występ w Basenie będzie pierwszym i jedynym klubowym występem artysty w Polsce - bezpośrednio po zakończeniu jego koncertu na Warsaw Orange Festival 2014!

Calvin Cordozar Broadus Junior - znany szerzej jako Snoop (Doggy) Dogg aka Snoop Lion sukcesy w branży muzycznej zaczął odnosić na początku lat 90' przy udziale legendarnego producenta, "architekta gangsta rapu", byłego członka N.W.A - Dr. Dre. Wystąpił u niego gościnnie na albumie "The Chronic", z którego pochodzą takie wspólne hity jak "Nuthin' but a "G" Thang" czy "Fuck wit Dre Day".

Debiutancki album Snoop'a "Doggystyle" okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Płyta sprzedała się w nakładzie ponad 5,5 miliona egzemplarzy, stając się jednocześnie klasyką hip-hopu z west coast.Artysta oprócz sukcesów w branży muzycznej (ponad 30 milionów sprzedanych płyt) znany jest jako aktor, osobowość telewizyjna jak również reżyser i producent (kontrowersyjny flirt z branżą XXX). Ostatnim wydawnictwem artysty jest pochodzący z 2013 roku album "Reincarnated". Przed jego nagraniem Snoop przyjął pseudonim Snoop Lion, ze względu na przechrzczenie na rastafarianizm.

Snoop Dogg oprócz bogatej współpracy z artystami hip-hopowymi współpracował również z artystami związanymi z innymi gatunkami muzycznymi m.in.: Kid Cudi, Mariah Carey, Far East Movement, Justin Timberlake, Katy Perry, Korn, Limp Bizkit, Gorillaz, Beck Hansen, David Guetta, Miley Cyrus, Red Hot Chili Peppers, Rita Ora. W latach 2012/13 współpracował z polską wokalistką Izą Lach. Efekt ich pracy można usłyszeć na albumie artystki "Off the Wire", mini albumie "Good Friday" jak również na gościnnym występie wokalistki na ostatnim albumie Snoop Lion'a.

DJ SNOOPADELIC - 13.06/ Organizator: BASEN / Start: 22:00 / Miejsca sprzedaży biletów: salony EMPiK, Saturn, MediaMarkt oraz eventim.pl

Bilety: 80pln - I pula / 90pln - II pula / 100 pln - III pula /299pln - bilety VIP: kalifornijski open bar, odrębna sala / chillout z barem, dostep do antresoli z najlepszym widokiem na salę

Dodał(a): CKM.PL/mat. prasowe Wtorek 10.06.2014